| AlexRadu a întrebat:

Hi TPU, cine stie un sampon bun pentru parul aspru, cret si deteriorat.

Răspuns Câştigător
| di3tri a răspuns:

Incearca gamele speciale de la dm pentru par cret. Daca poti investi mai mult foloseste sampoanele de la tigi. Cea mai ok masca dintre toate ( si ca pret si ca efect) este cea de la kallos cu placenta. Foarte important, alege doar sampoane pentru par uscat daca nu gasesti pentru par cret. Foloseste balsam de fiecare data dupa samponare si o data de 2 ori pe saptamana foloseste o masca de par. Incearca sa achizitionezi produse care fac parte din aceeasi gama, deoarece folosesc aceleasi ingrediente. Combinatia gamelor ar putea duce la deteriorarea parului din cauza ingredientelor diferite.

Sper ca te-am ajutat happy

| RoCkMuSicFtW a răspuns (pentru di3tri):

Sau Head And Shoulders cu Menthool. deci te speli de 2 ori pe cap. si te clatesti mult timp(si bine).si eu il am cret si chiar sunt fericit de cum arata acumbig grin

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă este deterioarat trebuie tuns. Pentru a-i mai lua din asprime folosește un balsam hrănitor. Și dacă mai este și creț un șampon pentru păr disciplinat.
Pa, pa.

| YumixCupcake a răspuns:

Sa stii ca samponul depinde.
SI eu parul cret si aspru.nu e chiar deteriorat, dar.in fine.
Mie cel mai mult imi place Elseve [e recipientul alb] si balsam cu recipient roz.happy

| romanaols a răspuns:

Foloseste balsam

| kiduletzzz a răspuns:

Headandshoulders