| Roxss a întrebat:

Hmmm, m-am cam saturat sa mi se spuna ca am un ten prea alb si asa. Poate unele fete stiu cum e.eu una m-am saturat. Iar sincera sa fiu la autobronzant nu vreau sa apelez, n-am mai folosit si nu vreau sa fiu ca un dalmatianbig grin.Folosesc fond de ten, ce-i drept nu-i foarte bun, dar ma gandeam... e mai bun un fond de ten sau o pudra? Sau macar ce as putea face, pe langa bronzul natural de care nici nu ma gandesc sa am parte la vara, dar pana atunci, mai e...
Multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| theandreea a răspuns:

Hey, sincer te inteleg, eu am tenul foarte - foarte alb, si am folosit si eu autobronzant, trebuie sa spun ca este foarte nasol.eu ma dadeam cu el fara ca parintii mei sa stie si nici macar nu il intindeam ca lumea. daca ai pielea atat de alba cum o am si eu garantat la soare ti se inroseste si ramane asa vreo cateva ore, eventual ustura, iar pometii prind o culoare aprinsa. si mie mi se intampla, si mai ales vara, pielea trebuie sa respire. doar hidrateaza-te cum trebuie, foloseste creme cu protectie solara si evita sa stai foarte mult in soare. te rog, ai mai multa incredere in tine si ignora-i pe cei din jurul tau care nu iti merita atentia. eu ma simt extrem de bine in pielea mea, asa alba cum sunt si chiar nu imi doresc deloc sa ma bronzez pentru ca stiu ca sunt speciala, nu oricine are pielea alba asa cum oricine se poate bronza. daca vrei sa ma contactezi, id-ul meu este : lithiumtiltrekningskraft. pot sa iti dau niste poze cu mine sa te minunezilaughing ough, apropo, am 15 ani. bye! te pup.

8 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Daca iei toate revistele fasion in mana vezi ca in toate se scrie ca nu mai e la moda pielea bronzata, solarul.
In schimb se poarta pielea naturala, curata, tenul diafan, stralucitor (atentie: nu lucios!-adica ten gras, neingrijit), si pometi proeminenti, conturati (incearca un fard de obraz in nuante de bej, roz, coral).
Ori poti sa-ti iei o crema de fata coloranta; de exemplu crema de fata nivea natural beauty are mici particule stralucitoare-am incercat-o si arata bine.

| Lorelai a răspuns:

Si eu pielea alba sa stii si sunt blonda si imi sta chiar bine. Ai putea sa incerci si tu. Eu nu ma dau cu Fond de ten dar imi pun in evidenta buzele si/sau ochii. Mie mi se pare frumoasa pielea alba, esti mai altfel. Dar ai putea sa te bronzezi natural.Autobranzantele nu sunt bune si nici solarul. Daca te duci si stai ceva timp la soare, cu masura e cel mai bine dupa parerea mea. Asa fac si euhappy

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Nu mi se pare o problema ca ai tenul prea albhappy e mai bine decat sa-l ai prea inchis. Cel mai bine e sa te bronzezi natural pentru ca e mai sanatos decat orice crema/autobronzant:d

| tia a răspuns:

Autobronzantul, la unele tipuri de ten lasa niste pete pe fata, mai bine nu folosi. Si nu e chiar atat de grav sa folosesti fond de ten. Nu e bine sa iesi din casa fara sa te fi dat cu ceva pe fata. Poate decat fond de ten mai bine foloseste o pudra.

| blondix_2927 a răspuns:

Eu sunt alba dar nu ma plang, vine vara si ma bronzez...nu rezolvi nimic cu solarul si autobronzant...plaja, sau balacestete in strand, e cea mai usoara metoda de a te bronza rapid, nu uita de un ulei de masline, sau lotiune ceva, ca sa nu te usture pielea

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| 3thera a răspuns:

Doamne, eu ador tenurile albe!
Oricum nu prea cred ca e chiar ATAT de alb.as vrea eu.Eu zici sa profiti de el, pentru ca iti armonizeaza trasaturile.

| dailydaisy07 a răspuns:

Eu zic sa te duci la munte petru ca bronzul de munte e cel mai bun!