| anonim_4396 a întrebat:

Încep sa cred din ce in ce mai mult ca sunt bisexuala. Si oricât de mult as zice "nah, n-are cum", am ajuns sa apelez la TPU.

Totul a început anul trecut, atunci nu prea ma gândeam la asta mai ales pentru ca dupa cum toată lumea stie, a cam devenit un trend sa fii "lgbt", revenind la subiect, am cunoscut o fata care mi se părea cam atrăgătoare, cred ca atunci am si realizat ca la fel de atrăgător mi se pare si corpul fetelor. Iar intr-o zi ne-am pupat, nu va gândiți ca a fost un moment romantic sau ceva, pur si simplu eram la un party si s-a pupat cu 2 fete(care erau prietene foarte bune cu ea) iar apoi urmând eu, atunci ceva nu mirosea a bine pentru ca de la pupicul ala ma simțeam foarte entuziasmata, de parca ma bucurasem pentru asta. Bun, aceea a fost o mica perioada de genu, timp in care am crezut ca e doar o faza, sincer de atunci nu m-am mai gândit ca as putea fi bisexuala pana in vara care a trecut acum. Am cunoscut o alta fata, frumoasa, atat pot sa zic si nu m-am gândit o secunda la o asa zisa atracție pana cand am vorbit cu o prietena care face parte din lgbt si i-am spus intr-o zi in gluma "fataa, e ciudat ca XY imi da vibe de lesbiană sau ceva lgbt?" si de la răspunsul ei care a fost "nuuu, chiar voiam sa te întreb si eu asta" m-am gândit la asta o perioada, in prezent nu am stat sa ma mai gândesc dar azi iar mi-am pus un semn de întrebare, acum vreau sa va zic ceva pentru ca nu stiu daca lucrurile astea au fost indicii sau ceva

Intr-o seara ne-am strâns mai mulți sa mergem in vama si vi se pare ciudat faptul ca mi-a venit un gand din senin cu fata aia despre cum ar fi sa ne îmbatăm si sa începem sa ne sărutam? laughing apropo, fata aia nu făcea parte din lgbt si nici nu arăta de parcă făcea parte, in caz ca v-ati gândit ca poate e tomboy.

Iar cat despre atracția fata de genuri nu știu cum sa explic, imi plac băieții atat fizic, cat si psihic dar la fizic iar fetele imi plac fizic, dar nu m-as vedea in relație cu uma. Sau sa zicem ca va uitați la un film si apare o scena mai asa cu doua persoane, mi se pare mai atrăgător daca sunt doua fete, nu o fata si un băiat sau doi băieți.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Nu prezinti nici macar un indiciu de bisexualitate. Acum! Dar, daca vei continua sa cochetezi cu ideea, nu e exclus sa te sugestionezi ca ai fi cumva bisexuala.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orientarea sexuală are două componente, una de hard, dată de hormoni și organele sexuale și alta de soft care este socială. La cea de soft, individul face o alegere. Cei devianți, care spun că așa e ei, deci că ar fi ceva genetic, deci natural, și în final normal, se fac că nu au știință și cunoștiință de alegerea lor. Astfel, tu decizi cum vrei să fii, mono sau bi sau tri.

| SweetbutPsychoGirl a răspuns:

Bisexual poate fi oricine.
Eu mi-am dat seama ca sunt bisexuala de la 12, 13 ani... Deci na.

| DrHeart a răspuns:

Buna, happy
E foarte bine ca iti dai voie sa explorezi partea aceasta din tine. Poti sa ajungi sa iti dai seama ca esti bi, sau nu si este ok in ambele cazuri. Cred ca cel mai important este sa-ti dai seama ca nu este nimic in neregula cu tine. Nu reprezinta un comportament deviant sa simti atractie fata de cineva cu acelasi sex ca si tine. Este pur si simplu un om de care te simti atras si atat. Etichetele de genul acesta sunt extrem de nesanatoase si cu siguranta, asta este si motivul pentru care ai ajuns sa scrii pe TPU si sa ceri validare din exterior. Cel mai important este cum ti se pare tie. Dati voie sa te accepti si sa te iubesti exact asa cum esti! Te imbratisez happy