| Crs a întrebat:

Https://www.vodafone.ro/....../index.htm aceasta cartela vodafone pentru internet. va merge greu netul cu cartela de 5 euro pentru 10 zile? pentru cei care au incercat

5 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Eu am cu 10 euro o luna. acum sunt de pe stiku ala. merge bine la mine cu 3 liniute semnal.

faza e ca nu merge dupa cum reincarci tu sau cat bagi. acolo cu cat incarci vei avea mai mult trafic adica poti accesa mai multe pagini.

viteaza o ai dupa semnal.
daca il folosesti pebtru navigat pe net, ia ca browser opera.
si activeaza optiunea turbo.
e bun stiku sa stii.

| Dominicc a răspuns:

Pe mess se consuma cam 10 mb pe zi. adica timp de 10 ore.
cam 300 de mega pe luna. cu aproximatie. dupa calculelele mele.

| Flash a răspuns:

Daca esti intr-un oras mare nu merge greu (pentru ca orasele mari au acoperire 3G+, in rest se foloseste EDGE si GPRS care merg greu)
In plus ai o anumita valoare de trafic inclusa, care este foarte mica, se consuma repede. Acest internet este doar pentru messenger, e-mail si pagini web simple, adica fara youtube, download-uri, poze, etc.

| Negyox a răspuns:

Nu merge greu, dar nu poti descarca filme sau altceva, in plus de asta se consuma si in momentul in care lasi messengerul pornit spre exemplu si tu pleci de la pc. garantat nu va tine 10 zile. pe mine m-a tinut doar 5, asta si pentru ca vanzatorul nu mi-a spus ca trebuie sa il deconectez in momentul in care nu mai am treaba si l-am lasat pentru ceva timp acolo, fara sa fac nimic la pc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Scuze ca intervin cu o intrebare, dar sunt intr-o situatie putin disperata.trebuie sa ma mut 2 luni in statiunea montana straja si eu lucrez online, cu optiunea de 30 de gb crezi ca ma voi descurca o luna cu 5 siteuri deschise 6-8 ore pe noapte? multumesc anticipat daca nu o luna macar jumatate?