| DianaaGabrielaa a întrebat:

Iarna asta s emai poarta UGG-urile? De pe ce site online pot sa-mi cumpar originale? ( nu fake-uri pana in 200 lei ). Cele originale sunt de la 200 in sus. Am vazut pe site-ul ugg-australia.com ca o pereche costau 300$ si chiar mai mult. Pe sosoni.ro erau preturi putin mai mici. De unde imi recomandati sa cumpar?

4 răspunsuri:
| Rotaru_Ionut_1990 a răspuns:

Da nu se mai poarta s-a dus moda. funda?

| LenaLiz a răspuns:

De pe sosoni.ro categoric NU!
Uite ce am patit eu cu www. sosoni.ro : Pe 23 decembrie 2013 am preluat coletul cu cele 2 cizme pe care le-am comandat de la ei si surpriza... mi-au trimis altceva decat am comandat! Bineinteles, eu trebuia sa achit contravaloarea cizmelor, 616 ron, ca sa pot deschide coletul. Cand am vazut despre ce e vorba, am returnat imediat, repet pe 23 decembrie 2013, cele 2 cizme si de atunci astept ca d-na CICOARE SINZIANA de la www. sosoni.ro sa preia coletul si sa-mi returneze banii. Cei de la Fan Courier m-au informat ca de mai multe ori au incercat sa-i livreze coletul, dar stimata doamna NU binevoieste sa preia coletul la niciuna din adrese! Fan Courier a si sunat-o si i-au lasat mesaje, dar nu binevoieste sa raspunda. Si asta de 2 saptamani! Dupa care, desigur, Fan Courier imi trimite mie inapoi coletul, sa ma spal pe cap cu el! Am sunat-o si eu de nenumarate ori in aceste 2 saptamani, dar bineinteles NU imi raspunde, asa intelege sa rezolve problema! Am facut si o cerere de retur pe site, motivand de ce returnez produsele, dar NU mi se raspunde nici acolo! Si e vorba totusi de 616 ron, pe care se pare nu mai vor sa mi-i returneze, dupa ce ca mi-au trimis alte 2 modele decat am comandat, ce le-a mai ramas lor pe marimea 37 si 38... si arata si jalnic cizmele, ce sa va mai spun! E O ESCROCHERIE IN TOATA REGULA CE FAC ACESTI OAMENI! In consecinta, am decis sa renunt sa ma mai rog de aceasta doamna CICOARE SINZIANA de la SOSONI.RO si sa apelez la bunul ei simt aparent inexistent si in schimb, voi apela la unicul for competent in situatii de acest gen, PROTECTIA CONSUMATORULUI. Pe langa asta, voi face si tot posibilul sa se stie pe Internet cine sunt acesti oameni, ce fac, ce fel de cizme vand si ce poti pati daca te aventurezi sa comanzi de la ei! Pe langa faptul ca VAND CONTRAFACATURI CHINEZESTI, NU ACCEPTA SA-TI RETURNEZE BANII CAND TI-AI DAT SEAMA CE VAND, iar DACA NU AU MODELUL COMANDAT DE TINE, ITI TRIMIT CE AU si NU MAI AI CUI SA RETURNEZI!
Iti doresc mult succes sa-ti gasesti cizmele UGG dorite, dar ATENTIE MAXIMA CU SOSONI.RO! SUNT ESCROCI!

| Haine_Magazinul_1988 a răspuns (pentru LenaLiz):

Buna ziua doamna Magdalena Piroska! Va rog sa stergeti acest post deoarece ma gandesc ca a fost scris la o criza de nervi si nu consider ca ar trebui sa va fac publice datele Dvs si nici cum ati comandat in ultimi anii produse de la noi in valoare de 10.000 lei pe care le-ati vandut mai departe la pret dublu, stiti ca pot demonstra lucrul acesta prin link-uri spre anunturile Dvs.Cat despre calitatea produselor comercializate, nu consider ca ati mai fi colaborat cu noi daca ar fi fost atat de indoielnica cum ati spus Dvs mai sus.Nu v-ati rugat de nimeni sa va returneze banii, a durat mai mult deoarece era in perioada sarbatorilor si noi nu am lucrat dar in ziua in care v-am zis ca o sa ridic coletul, in aceea zi l-am ridicat.Am vazut ca sunteti un pic mai in varsa decat mine si consider ca aveti destula intelepciune sa nu scuipati un colaborator de indata ce nu va mai este de folos si mai ales dupa cati bani ati facut cu produsele noastre si ati recunoscut ca sunt de foarte buna calitate.Va multumesc! Cicoare Sinziana

| LenaLiz a răspuns (pentru Haine_Magazinul_1988):

Buna seara, "doamna" Cicoare Sinziana! Ma mir cum de nu va este rusine sa mintiti intr-un asemenea mod josnic! Aveti tupeu, nu gluma! Dar nici nu stiu de ce ma mai surprinde orice din partea "Domniei" voastre, din moment ce ati castigat evident o vasta experienta in minciuna, ipocrizie, tupeu si inselatorie de cand vindeti cizme despre care pretindeti ca sunt cizme UGG Australia ORIGINALE, profitand de faptul ca marea majoritate a clientilor nu stiu cum arata de fapt originalele! RUSINE sa va fie! Profitati de naivitatea si situatia mai mult sau mai putin precara a oamenilor! Sunteti o mincinoasa de ultima speta! Dupa ce m-ati sunat sa va milogiti de mine sa-mi sterg acest comentariu, aveti tupeul sa debitati tot felul de minciuni ordinare? Meritati sa fiti data in judecata! Nu ma intereseaza ce anume considerati despre publicarea nu stiu caror date despre mine, dar va asigur ca in acest caz eu voi publica peste tot pe internet adevarul pe care incercati din rasputeri sa-l musamalizati, despre ce fel de poama sunteti si ce produse de 2 bani vindeti! Si nu as fi prima care se plange pe internet despre serviciile si produsele de pe www.sosoni.ro! As aminti aici doar site-ul www.ReclamatieOnline.ro, ar trebui sa enumar si altele unde clientii se plang, dar n-o fac in acest moment! Insa va atrag atentia asupra faptului ca nu mi-e teama sub nicio forma de amenintarile dvs., asa cum nu ma opresc nici rugamintile dvs. telefonice sa nu mai postez nimic despre dvs. Dupa ce dvs. sunteti cu musca pe caciula, ca sa ma exprim pe intelesul dvs., ar trebui sa incetati sa va mai trageti de sireturi cu mine! In schimb, ar trebui sa-mi fiti recunoscatoare pentru ca nu am apelat la Protectia Consumatorului, inca. Dar in cazul in care decideti sa continuati cu minciuni si denigrari si calomnieri, in loc sa va trageti coada intre picioare, va asigur pe aceasta cale ca ma voi folosi de toate parghiile care-mi stau la dispozitie pentru a va face O RECLAMA ASA CUM MERITATI! Sper sincer ca, in ciuda faptului ca sunteti cu 1 anisor - 2 mai tanara decat mine, veti da dovada de suficienta intelepciune sa incetati sa mai scuipati in fata un fost CLIENT NEMULTUMIT si sa va imprastiati veninul probabil indelung acumulat si sa puneti in balanta CE aveti de castigat si CAT aveti de pierdut!