| anonim_4396 a întrebat:

Idei de costume/machiaje de Halloween?
Dacă e posibil să aibă legătură cu rock-ul xD

5 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Cat de poser si try-hard poate fi cineva care vrea ca si costumul lui sa arate ca-i "roaker"? Foarte.

| forthewicked a răspuns (pentru Sociopat):

Eu și niște prieteni vrem pur și simplu să ne îmbrăcăm ca membrii unei trupe pentru că în fiecare an am pierdut mult timp cu machiajele, dar acum vrem ceva simplu și de efect. Doamne, cum pot fi unele persoane de pe site-ul acesta. Parcă ideea era să ajuți oamenii, nu să îi judeci fără ca măcar să îi cunoști... Așa că mai bine păstrai părerea pentru tine, fiindcă nici măcar nu știai ce intenționam să fac.

| Sociopat a răspuns (pentru forthewicked):

"Eu și niște prieteni vrem pur și simplu să ne îmbrăcăm ca membrii unei trupe"
Daca deja ai ales o idee de costum de ce mai pui intrebarea?

"...pentru că în fiecare an am pierdut mult timp cu machiajele, dar acum vrem ceva simplu și de efect."
Realizezi ca singura trupa in care va puteti imbraca si lumea sa stie despre ce vorbiti e KISS nu? Sau hai si Slipknot dar cam greu cu mastile. Ambele idei de costume necesita la fel de mult timp de pregatire.

Daca voiai idee de trupa in care sa va costumati trabuia sa zici asa.

| NoRegretsxx a răspuns:

Arde-o gen Marilyn Manson.

| smart01 a răspuns:

Dar tot nu ai specificat ce trupa sa fiti: trupa adevarata sau trupa in sensul ca sa se vada ca faceti aprte dintr-un grup. Daca e primul caz, mult noroc, daca e al doilea caz, puteti fi foarte usor rockeri zombies sau rockeri vampiri. Machiaj la greu, haine din piele si niste tricouri de Halloween ca acestea: http://www.conserve.ro/cadouri-pentru-femei/cadouri-halloween/ (sunt de fapt unisex) si gata trupa.