| Kqzu97 a întrebat:

Imi afecteaza cu ceva parul daca mi-l intind o data pe saptamana cu placa?

10 răspunsuri:
| Jamelia1 a răspuns:

Nu, daca folosesti spray pentru protectia impotriva caldurii poti chiar mai des folosi placa, insa nu in fiecare zi

| Ancutsa a răspuns:

Buna!
nu are nimic. daca totusi vezi ca ai varfurile arse, poti sa iti tunzi doar capetele.
dar e bine ca folosesti doar o data pe saptamana, nu ca mine :d desi nu mi-am stricat parul pana acum.

| Bbbloxber a răspuns:

In primul rand depinde de tipul parului tau! Apoi conteaza si cat de buna este placa! Fierul afecteaza parul, ceramica nu!
Incearca sa iti iei un ulei de par pe care sa il aplici la farfuri inainte sa te indrepti! De obicei sunt cele mai afectate!

| KriSt3n a răspuns:

Poi o data p saptamana, nu dar. daca in fiecare saptamana faci o data chestia asta.cu timpu' o sa vezi ca va fi ars!winking nu zic sa nu te mai indrepti dar cumpara. ti niste spray. uri pentru protejarea parului atunci cand te intrepti sau usuci cu feonu'winking sper ca te.am ajutat. Funda?

| Deeliaa a răspuns:

Nuhappy Odata pe saptamana nu are nimic happy Dar daca exagerezi adica ti-l faci in fiecare zi o sa ai mari problemewinking
Colega mea mereu si-l facea si acum trebuie sa se tunda ...pentru ca i s-a ars parul

| ilegale a răspuns:

Hmm nu e o problema majora o data pe saptamana dar iti recomand sa folosesti si un ser pentru par special pentru placa pentru a nu ti. l arde in timp.

| alyntoxic50 a răspuns:

O data pe saptamana nu are nimic dar nu folosi in exces nu face bine la par.

| ConnY a răspuns:

Nu ...eu ma fac cu placa in fiecare dimineata si parul meu e moale stralucitor si frumos

| crudverde a răspuns:

Din cate stiu nu e o problema, atata timp cat folosesti o temperatura potrivita pentru grosimea firului tau de par.

| andrei1121_5687 a răspuns:

Nu