Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Imi cade parul daca ma vopsesc?

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal nu ar trebui. Depinde de parul tau.

| LaraClarice a răspuns:

Depinde de vopsea. Daca este cu amoniac, da, este posibil sa iti cada. Un alt factor at fi conditia parului tau. Daca ai parul fragil, uscat, scalpul sensibil sau o afectiune a pielii, esti predispusa la caderea parului.
Ai grija de parul tau.

| Donsavas a răspuns:

Nu abuza de vopsea si fii atenta la ce toxine te expui. Am spus-o si o voi mai spune: frumusetea este inferioara sanatatii! vopseaua iti poate irita pielea capilara, care e sensibila la toti, cu atat mai mult daca si cea de la maini, care e mai expusa alergiilor, se irita. Sanatate!

| Clorox a răspuns:

Nu chiar, depinde de persoana!

| BloodyLips a răspuns:

Da.

| Andreeaaadc a răspuns:

Da, trebuie sa fii atenta si sa-l prinzi la timp!

| Withoutnamenoname a răspuns:

Vopseaua afectează parul foarte mult. Pe langa faptul ca o sa iti caza parul, o sa fie ars si aspru

| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Habar n-am, mama se vopseste dar nu-i cade parul acum depinde de fiecare persoană dezavantajul este că după ce te vei vopsi prima dată, va trebui să o faci regulat, pentru că după o anumită perioadă de timp se va decolora părul, iar culoarea naturală va ieși în evidență într-un mod neplăcut (la rădăcini), atunci când va crește.

Toate cele bune ^.^

| Ioana74ses a răspuns:

Depinde de parul tau in primul rand, eu ma tot vopsesc de 14 ani de cand m-am casatorit si nu imi cade, conteaza si calitatea vopselei (cu cat tine mai mult cu atat mai bine pentru ca e bine sa te vopsesti cat mai rar posibil pentru ca vopseaua "arde"

| Afroditlove a răspuns:

Depinde si de vopsea si de parul tau, deci poate laughing

| dDarrY a răspuns:

Nu

| Mara1997 a răspuns:

Dacă parul tau e slab, este posibil, deoacere toate vopselele degradeaza calitatea parui.

| annavieru1 a răspuns:

Nu-ti cade parul.

| SteelMan27 a răspuns:

Stai liniștit/ă nu-ți va cădea parul.

| Stefystefyss a răspuns:

Nulaughing) Totusi, daca nu ai parul alb si esti mai mica de 18 ani, te-as sfatui sa nu o faci. Ti-l deterioreaza. Daca tii neaparat sa te vopsesti, foloseste o vopsea semipermanenta.