| dedfgv a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc(pentru prima oara)si am tot auzit cum ca dupa ce te vopsesti iti cade parul. e adevarat? ce ar trebui sa fac ca sami intaresc parul?

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, este adevărat, iar dezavantajul este că după ce te vei vopsi prima dată, va trebui să o faci regulat, pentru că după o anumită perioadă de timp se va decolora părul, iar culoarea naturală va ieși în evidență într-un mod neplăcut (la rădăcini), atunci când va crește.
Pentru întărirea acestuia recomand o mască pe care o poți prepara acasă din 2 linguri de ulei măsline, un gălbenuș de ou, o lingură de ulei de ricin, o fiolă de vitamina C (întărește părul), câteva picături de lămâie, și o fiolă de vitamina A (dacă dorești să-ți mai crească).
La amesteci bine până se omogenizează și aplici amestecul pe părul uscat. Timp de 40 de minute stai cu această mască de păr, iar după aceea te speli normal și clătești cu apă din abundență.
Baftă!

| Esperança a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa te vopsesti. Ma gandesc ca inca nu ai caruntit... vopseaua arde mai tare ca placa si uscatorul de par la un loc. In liceu colegele mele toate aveau parul ca matura in cap. Ars, fara viata, aspru. Si da o sa iti cada de plangi dupa el.Dar faci cum vrei...

| dedfgv explică:

Am uitat sa mentionez ca ma fac tot nuanta mea naturala deci nu o sa mai fiu obligata sa ma vopsesc(asta vara am avut niste suvite facute si acum se observa cam naspa si de asta vreau sa ma vopsesc, sa acopar portiunile alea din par mai deschise,)

| kriss_1841 a răspuns:

Incearca sa folosesti nuantatorul de par de la Loreal, este foarte bun si gasesti toate nuantele + ca se duce la spalarea parului si nu este foarte scump, bafta!

| Keyko a răspuns:

Si eu iti sugerez sa nu te vopsesti.Verisoara mea avea un par atat de frumos si de des inainte de a se vopsi...Acum il are ars si i-a cazut fffffffoarte mult. Trebuie sa fii constienta ca odara ce te-ai vopsit va trebui sa te vopsesti mereu deoarece o sa se vada diferente de culoare. Parul tau proaspat vopsit o sa isi piarda stralucirea dupa 3-4 saptamani.O sa devina ars, urat, fara naturalete.Va tebui sa folosesti un balsam bun si un sampon bun.Pt. impiedicarea caderii parului ai putea sa folosesti o masca protectoare s.a. Dar tot iti va cadea. Acum depinde si de parul tau. Daca il ai puternic si gros nu iti va cadea dar daca il ai subtire va pica deoarece se va arde usor.Foloseste balsam. Sper sa nu ai probleme. P.S. Trebuie sa fii constienta ca cu greu iti vei recupera culoarea naturala.

| demoliciouss a răspuns:

Nu cred