| Lolololalali a întrebat:

Imi cade parul destul de mult, ce as putea sa fac? Funda...

P. s. nu vreau sa il tund;

4 răspunsuri:
| chocolate27 a răspuns:

Uleiul de ricin.

Nu mai folosi placa de par (in caz ca o folosesti) fara sa te dai cu o crema protectoare pentru par, risti sa iti arzi parul.

Noaptea cand te culci stai cu parul desprins, atunci cand este strans se rup fire de par.
O alta varianta:Este un sampon Bioscalin care se gaseste in farmacii.Eu il am din Italia, dar poate se gaseste si la noi happy

| OLumeColorata a răspuns:

Incearca sa te speli bine pe cap, dar mai rar, piaptana-l doar cand e nevoie si avita sa-ti prinzi parul in coada f. stransa.
Sper ca te-a ajutat mesajul!

| LovعlyFeelings a răspuns:

Nu este nevoie sa-l tai. Daca esti in faza de pubertate, sau cu 1-2 ani mai mica cade cu tonele; -j.Incearca sa-i dai volum, spala`te cu sapun, nu sampon, iar daca faci matreata este normal, dar nu folosi sampon cu hidratare a scalpului / anti matreata pentru ca iriti pielea capului.

| Vio90 a răspuns:

Pai nu il tunde. Si mie imi cade in perioada asta foarte mult pentru ca asa este normal sa se regenereze toamna si primavara. Incearca uleiul de ricin amestecat cu ulei de masline si galbenus de ou. Este eficient. Dar cea mai buna este o solutie cu petrol sigur isi face treaba din experienta o spun!