| ItsKareeeen a întrebat:

Îmi ondulez genele și când le dau cu rimel,acestea se lasă, ce trebuie să fac?

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa nu le mai ondulezi deloc, ca oricum nu are importanta.

| dullcat a răspuns:

Https://www.realsimple.com/......hes-curled

Pe langa ce scrie aici, eu ma gandesc ca daca faci acest procedeu des, genele, care sunt doar niste mici si fragile fire de par, vor fi slabite si nu isi vor mai mentine forma, asa cum si firele care alcatuiesc podoaba capilara au de suferit dupa diferite procedee termice si mecanice in urma ingrijirii, styling-ului etc.

| J0B0MAT a răspuns:

Cu ce le ondulezi? Bigudiuri, ondulator?

| ItsKareeeen explică (pentru J0B0MAT):

Cel mai prost răspuns pe care l-am citit vreodată

| J0B0MAT a răspuns (pentru ItsKareeeen):

Înseamnă că nu prea ai citit mult.

| Ilovedinero a răspuns (pentru J0B0MAT):

Esti atat de batran/ă incât nu ai auzit de crește pentru gene?

| Ilovedinero a răspuns (pentru J0B0MAT):

Am vrut sa spun CLEȘTE.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Ilovedinero):

Ăla le curbează.

| Ilovedinero a răspuns (pentru J0B0MAT):

Se numeste ondulator pentru gene tip clește. nu " curbator de gene tip cleste"

| Ilovedinero a răspuns:

Eu una ori imi dau clestele cu fixativ inainte ori cu gel de sprancene merge.Am auzit si de varianta sa dai cu bricheta pe partea de sus dar nu stiu ce sa zic, eu personal nu m-aș risca

| J0B0MAT a răspuns (pentru Ilovedinero):

Cu fixativ pe gene? Wow, bigudiuri, fixativ, brichetă.Nu știu dacă trebuie să fii prea bătrân sau prea nebun pentru astea.

| Ilovedinero a răspuns (pentru J0B0MAT):

Da, daca dai cu putin fixativ pe partea de sus a clestelui nu se intampla nimic, nu iti bagi fixativul in ochi, cu bricheta am spus cum fac alti oameni, am spus clar ca nu recomand sa incerce

| J0B0MAT a răspuns (pentru Ilovedinero):

Ăla ondulează genele, deci am nimerit, le face cu ondulatorul.
Fixativul ăla rămâne pe gene, fixativ care este iritant pentru ochi, la fel și ăla de sprâncene de care ziceai.Cu siguranță pe toate scrie că nu trebuie să intre în contact cu ochii, iar asta dintr-un motiv.Iar ce dai pe gene intră în ochi pe parcursul zilei, intră chiar și genele.
De ce faceți chestiile astea nesănătoase, vi se pare o diferență atât de mare, vă transformă în Angelina Jolie din Betty cea urâtă? Mai bine mai sănătoasă și mai urâtă, mai ales dacă urâciunea constă în ceva ce nu ai dat pe gene.

| Ilovedinero a răspuns (pentru J0B0MAT):

Am o intrebare simpla, care poate spune multe despre tine.Esti fată sau baiat?

| J0B0MAT a răspuns (pentru Ilovedinero):

Nu cred că asta ar spune multe despre mine.Dar faptul că ție ți se pare relevant spune multe despre tine.
Orice ți-aș spune că sunt, poate nu e adevărat, pe net poți fi oricine.

| Ilovedinero a răspuns (pentru J0B0MAT):

Daca esti fată pot sa spun ca esti frustrata " neintelegand" de ce ne machiem si etc. Daca esti baiat nu are rost sa mai explic nimic caci nu ai nicio treaba cu chestiile de genul.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Ilovedinero):

Sunt fată și sunt foarte frustrată că nu îmi ondulez genele și nu îmi dau cu fixativ pe ele și nu înțeleg de ce mă machiez.
Băieții pot fi make-up artiști, cosmeticieni, frizeri foarte buni.Se pot machia și ei, există gay, trans etc.
Ai o gândire redusă, lol.

| Ilovedinero a răspuns (pentru J0B0MAT):

O sa dau pur si simplu un seen caci m-am saturat sa le explic tuturor incultiilor din aceasta platforma ca daca ei sunt frustrati nu au dc sa raspunda si sa faca mistouri pe aici.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Ilovedinero):

O alegere înțeleaptă.Așa fac și eu de multe ori. Uneori mă plictisesc și mai stau de vorbă cu ei.

| pasaricaalexandrudick a răspuns:

Sa cumperi niste par de cal din DM si sa le intanzi cu placa de par