| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a întrebat:

Imi pica ingrozitor de mult par, chiar daca ma pieptan sau dorm, pierd minim 20 fire.am avut parul pana la solduri, l-am mai tuns, am inceput sa-l prind pentru a-l mai proteja.nu folosesc uscator de par/placa/ondulator, nu m-am vopsit niciodata.De 2 luni imi pica.am incercat uleiul de ricin combinat cu ou, sampon pe baza de urzici si o crema de la farmacie, dar NIMIC.Alte sugestii? Ce-as mai putea face pentru a stopa caderea?

5 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Si eu am patit asa de umpleam toata casa de par si am incercat tot felul de remedii naturiste si apoi am luat de la farmacie tonic Revalid, de care am fost foarte multumita.

| anss23 a răspuns:

Probabil este o cauză internă dacă a început să cadă brusc şi în canităţi mari, deci du-te la doctor pentru un control.

| BlackChocolate1 a răspuns:

Vizitea-za dermatologul sau cere parerea unei coafeze.Noi nu avem de unde sa stim exact ce ai si mie mi s-a intamplat la fel, am cumparat de la wella un ulei pe care mi l-a recomandat coafeza si mi-a trecut.

| venerra a răspuns:

Eu am folosit multe...de la Vichy am vazut ceva rezultate, dar foarte slab mai mult ca un puf(pentru regenerare) iar acum tot de pe net informandu-ma, mi-am comandat din Germania Rogaine.Se gaseste si la noi, fiind foarte laudat vreau sa-l incerc. happy

| laurlaura a răspuns:

Buna!
Parul poate sa-ti cada din cauza multor factori. Uite aici un articol despre caderea parului http://goo.gl/7WZ4Z