| MissPinkPurple a întrebat:

Uleiul de ricin este bun si la caderea parului?

Răspuns Câştigător
| blackcat99 a răspuns:

Da, este foarte bun. Eu m-am tuns acum vreo trei ani si nu mi-a mai crescut parul absolut deloc, nici macar 5 cm. Si acum cateva luni am incercat ulei de ricin, amestecat cu ulei de masline, aplicat macar o data pe saptamana, la radacini. Si vreau sa iti spun ca acum am parul ca inainte. Mi-a crescut in 5 luni, cat trebuia in 3 ani happy. Samponeaza bine, si iti recomand sa folosesti apoi sampon pentru par gras, sau antimatreata, deoarece iese din par mai greu. Pupici.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru intarirea radacinii parului este indicat borsul. Borsul de putina (mai nou la borcan) asa cum este facut in Moldova. Se gaseste si in comert.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este foarte bun si in plus ajuta la stimularea cresterii parului.
Te pup!

| georgeta27 a răspuns:

Da este foarte bun dar trebuie sa il combini cu ulei de masline

| QueenE a răspuns:

Da uleiul de ricin e foarte bun pentru par ajuta la caderea parului, intareste radacina lui si il ajuta sa creasca mai repede!

| AdiFCSB a răspuns (pentru QueenE):

"Ajuta la caderea parului"? laughing)))

| QueenE a răspuns (pentru AdiFCSB):

Daa laughing) pai pnm, imi era somn rolling on the floor) Rectific, reduce caderea parului!
Multumit ADy?
rolling on the floor)

| AdiFCSB a răspuns (pentru QueenE):

rolling on the floor. Foarte :*! laughing

| QueenE a răspuns (pentru AdiFCSB):

laughing) Ma Bucur!