| adela_5527 a întrebat:

Imi puteti da si mie sfaturi simple de ingrijire a parului pliz?

Răspuns Câştigător
| newperson4him a răspuns:

Cateva sfaturi:
-piaptana`l mereu inainte de a`l spala si seara inainte de culcare.
-nu te da cu balsam pe radacina, doar pe varfuri, pentru ca astfel se va unge mai repede.
-nu-l pieptana cand e ud, pentru ca se rupe foarte repede.
-tine uscatorul la vreo 10-15 cm de par, asta doar daca nu ai timp sa-l lasi sa se usuce singur si nu lasa niciodata uscatorul sa actioneze asupra aceleiasi portiuni ale parului mai mult de 2 secunde, intrucat uscarea excesiva distruge firul de par.
-cand il speli foloseste f putin sampon, si cand il clatesti foloseste multa apa.
-dupa spalarea parului, infasoara-l direct intr-un prosop moale, de bumbac, fara sa agresezi parul.

4 răspunsuri:
| Annye18 a răspuns:

Splanat de 2 ori pe saptamana. pieptanat de 2 ori pe zi dimineata si seara.

| Sylvye a răspuns:

Buna Adela. Pentru un par puternic incerca sa te speli cu gaz. Te va ustura putin pielea capului si va mirosii parul 2-3 zile (iti sugerez sa faci asta vineri, inainte de week-end) dar dupa ce te speli parul tau va fi stralucitor si foarte puternic!
Am incercat si eu si gazul distruge si parazitii parului si matreata.
Chiar poti incerca!

| SKet a răspuns (pentru Sylvye):

Gaz?
Ce mai e si asta? (sper ca nu gaz petrolier lichefiat)

| Sylvye a răspuns (pentru SKet):

Gaz lampant*