| OaNdEl a întrebat:

Imi puteti numi si argumenta un produs Avon, Oriflame, Lady's sau Yves Rocher care v- a dezamagit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, uite: le iau pe rand:

oriflame:
1: parfumul cat de fitos pare miroase ca odorizantele de masina http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=23624

2:oja, http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=25082
nici babele nu se dua cu ea. ma refer chiar la culoarea tea rose. poti citi si commuri, pareri numai contra. trebuie combinata cu alte oje.
insa sunt multumita ca se usuca f.f.f.repede. nu apuc sa ma dau la toate degetele de la o mana ca primele s-au uscat dejja.

3:burete de baie: http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=25097
nu face spume deloc. nici sa speli baia la o adica nu e bun. insa trebuie sa spun ca asta e cel mai bun: http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=26507

lady:
1: am cumparat un parfum cu trufe si putea, duhnea, emana o putoare...ioooi. mai bine stau intr-o baie proaspat spalata cu cif, domestos, clor, mult mai bine. produsele de la ladys sunt bune dar nu cele de ingrijire. bijuteriile sunt foarte frumoase, calitate excelenta, preturile bune, si restul(alte articole, portofel,);
2: am cumparat si un sapun, in forma de floare, rosu, avea o compozitie jalnica, numai de sapun nu, si un miros cumplit, intepator si care a si persistat o vreme. :P

avon: aceleasi probleme pe care le stii:autobronzantele. e adevarat ca atunci cand m-am dat prima data, am crezut ca e ca o crema obisnuita si nu am intins uniform peste tot. dar unde am facut asta nu s-a vazut diferenta, iar dimineata m-am trezit cu hainele maro, cearceaful maro. am scapat de "dungile" maro prin exfoliere, curatare...

de Yves Rocher nu am auzit, deci nu stiu sa spun nimic despre ei.
sper ca te-am ajutat si daca imi mai amintesc de produse ca astea, iti mai scriu.
te pup!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar ai dat 26 lei pe o oja laughing?

10 răspunsuri:
| Bernoullie a răspuns:

Autobronzantele de la avon sunt oribile toate ( st reprezentant avon) din experienta iti spun daca te mia dai in continuare o sa arete si imi uratsad iar cand o sa inceapa sa se duca de pe piele va fi si mai oribil...nu iti zic sa nu te mai dai dar asta e parerea meabig grin si faptul ca ti au ramas pete nu e din cauza ca nu l`ai intins uniform ci din cauza ca nu e bun

| mona a răspuns:

M-au dezamagit produsele de la Avon in special cremele de fata si gelurile de dus[cremele ce le-am folosit nici macar nu se absorbeau bine in piele si fata arata de parca eram facuta cu ulei iar gelurile de dus nu au fost dupa asteptarile mele]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lady's ..am folosit doar o oja si mi-a placut.
Oriflame, nu m-a dezamagit nimic de la ei.
Avon - fondul de ten calmant ( face fata sa luceasca precum bradu de craciun ), fardurile cremoase nu au pic de pigment doar sclipici, pudra color trend este mult prea inchisa si are efect de masca, crema care nu stiu cum ( capac albastru ) e foarte proasta si cam atat imi aduc aminte.
Yves Rocher - desii e firma mea preferata, mai nou, sunt dezamagita de persistenta mirosului de la gelurile de dus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nesimtire straight face.

| Athée a răspuns:

Avon - autobronzantul e prost!
Oriflame - shake-urile nu sunt bune
Lady's - parfumuri ieftine si proaste

| corina000 a răspuns:

Am avut de la Avon tus negru extra lasting si a fost de toata jena asa ca il folosesc pe cel de la Oriflame care este foarte bun

| DianaIuliana a răspuns:

Rujurile de la lady's nu corespund culorile, parfumurile sunt prea intepatoare, la avon se exagereaza reclamele la rimeluri, adica in poza arata waw iar in realitate nu sunt prea stralucite, ex: superextend, sau ceva de genu iti fac genele sa para foarte rare...

| izabella256 a răspuns:

Asa! zi-i nef...tei! asa! la reduceri cu ma-...sa!

| anonim_4396 a răspuns (pentru izabella256):

Mersi! :* tongue