| BruneTTe a întrebat:

Imi puteti recomanda fonduri de ten bunicele si la un pret mic? Ca am ramas cu 2 fonduri de ten mult prea inchise la culoare pentru tenul meu si acum am nevoie de unul foarte deschis sa le combin sa obtin o nuanta purtabila si nu stiu ce sa aleg. Stiti vreunul bun si convenabil? Multumesc!

3 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Ce fel de ten ai?

| BruneTTe explică (pentru AnnaaaMaria):

Gras! Ups, am uitat sa mentionez si era important.

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru BruneTTe):

Pentru tenul uleios poți opta pentru un fond de ten compact, mineral sau care să aibă în consistența sa mai multă pudră.În acest caz ai putea opta pentru cunoscutul revlon colorstay sau pentru l'oreal mat magique care țin foarte bine luciul sub control. Pe astea le poți găsi pe 1001cosmetice.ro, dar nu știu exact ce nuanțe sunt disponibile. Știu că acel fond de ten de la revlon nu se mai fabrică, dar poate ai noroc și mai găsești în stoc nuanța ta. Cel de la revlon costă 45 de lei, iar cel de la l'oreal costă 35. Chiar dacă ai tenul gras, ai nevoie de hidratare și poți opta pentru un fond de ten care e și pentru tenul normal și-l poți fixa cu pudră pentru a nu părea uleioasă. Mie îmi place mult cel de la Bourjois, Healthy mix, pe 1001cosmetice e tot 45 de lei. Sunt 2 variante, cel normal și varianta serum, iar diferența între ele e că primul acoperă mai bine, pe când cel serum e mai light și oferă un finish mai satinat. Toate astea sunt fluide, la compact nu prea îți pot recomanda nimic pentru că nu folosesc și nu am auzit persoane care să le folosească, iar mineral găsești la Sephora, chiar brandul lor