| Lorena_9823 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste exerctii care subtiaza gamba(efecte vizibile)? Stiu ca as putea cauta direct pe google dar sunt presata de timp si oricum nu sunt sigura daca dau rezultate.Multumesc:*

2 răspunsuri:
| Xonia a răspuns:

Incearca sa alergi, merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gambele tin de baza genetica. Le mostenesti, adica. Nu prea le poti modifica. Daca ai picioare frumoase nu conteaza daca ai gambe ceva mai grosute. La multi baieti chiar le place. Le mai poti slabi, daca tii neaparat fa si tu un fitness, ceva. Poti sa alergi, odata la doua zile spre exemplu, intr-un parc undeva; adica fa jogging. Alergatul elimina multe calorii. Pentru rezultate vizibile, trebuie sa mananci mai putine calorii decat arzi. TREABA ASTA E GREU DE STABILIT SINGURA, GASESTE UN NUTRITIONIST, CARE SA ITI FACA UN PROGRAM NUTRITIONAL. Odata stabilit programul, vei sti ce sa mananci, astfel incat caloriile pe care le asimileaza organismul tau din mancare sa fie mai putine decat cele pe care le arzi. A-S-A S-E D-A J-O-S G-R-A-S-I-M-E-A. Nu doar un prgram de exercitii fizice intense de ars grasimile, trebuie sa mananci ceea ce trebuie. MARE MARE ATENTIE, nu te apuca sa-ti faci un regim alimentar dupa capul tau, ca-ti distrugi organismul, vezi neaparat un nutritionist, care sa-ti explice ce si cum sa mananci si in ce cantitate. La fel, nu trebuie sa alergi de-ti ies ochii din cap din prima si s-o tii mereu asa, ca-ti imbolnavesti inima de la efort si dai in alta belea. Si efortul trebuie inceput treptat, la inceput de intensitate mica, apoi ajungi la intensitate mare. La efort fizic ai de ales intre mers la o sala de fitness si alergat. ORICUM TREBUIE SA VEZI UN SPECIALIST(si la sala de fitness ai sa dai peste unul, oricum). Fa ce-ti zic si ai silueta frumoasa garantat.