| ana_8193 a întrebat:

Imi puteti recomanda o masca de par naturala? Am firul de par foarte subtire si uneori se electrizeaza.

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Ulei de ricin, vitamina A uleioasa, ulei de masline, 1 galbenus de ou, tinctura de brusture. Le amesteci pe toate si va rezulta o masca de par excelenta. O tii in par in jur de 1-2 ore, daca poti chiar o noapte intreaba. Apoi asigura-te ca parul tau nu va ramane gras, iti recomand sa-l speli de 2-3 ori.succeswinking

2 răspunsuri:
| doctoritsa a răspuns:

Masaj bland al pielii capului cu ulei de ricin, cu buricele degetelor (fara unghii), care intareste dublu radacina, dupa care aplicarea unei masti din 1 ou batut cu putina miere si cateva picaturi de lamaie. Masca se aplica pe par si se tine 15-20 minute - ideal sub o casca din pastic (din aceea de dus). 1-2 ori pe saptamana. Daca parul se electrizeaza, clateste-l cu putina apa cu lamaie sau otet si ia un sampon mai bland. Nu strica sa iti iei o perie mai antistatica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se aplica pe tot parul sau numai la radacina?