| alinaaa92 a întrebat:

Imi puteti spune ceva impotriva caderii parului. ulei de maslin, ou si lamie folosesc deja... altceva daca stiti

13 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna.gaz sau usturoi, te freci cu usturoiul bine la radacina, opreste caderea si regenereaza parul.pentru cele mai noi informatii despre produse de beauty, noutati si sfaturi, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| lola a răspuns:

Nizoral. E destul de scump si e mica sticluta. E sampon.Il gasesti in farmacii.
Piaptana-ti parul inainte sa faci baie pentru ca se rupe mai repede cand e ud.
Totusi, nu e asa mare caz daca iti pica cateva fire cand te piepteni. E normal sa iti mai si pice.

kratos
| kratos a răspuns:

Revalid am folosit si am oprit caderea parului.
Remedii naturiste nu stiu sa-ti recomand ceva sigur.

| adika a răspuns:

Iti recomand sa folosesti sampon din Plafar de la Favisan, costa 10 ron - 200 ml si e f bun. Plus Revalid sau solutie pe baza de petrol de la Gerovital.

| bruno9432 a răspuns:

Din cand in cand trebuie sa mergi la coafor sa iti taie varfurile, apoi trebuie sa gasesti un sampon potrivit - incearca la plafar sunt tot felul de sampoane pe baza de plante. Abia dupa aceea elege un tratament - uleiul de ricin, tinctura de marar. sunt tot felul de solutii naturiste. Nu strica sa iei si niste vitamine, caderea parului poate fi cauzata delipsa anumitor vitamine din corp, de ex. biotina. Mult succes!

| canarita a răspuns:

Eu folosesc lotiune cu petrol de la gerovital... e f buna, apoi mai poti cumpara tinctura de nuc, brusture si propolis, te frictionezi bine la radacina si lasi asa ore bune min 12. Intern poti lua drojdie de bere.Are multa bit din complexul B. Daca fumezi ...renunta la fumat, la grasimi si dulciuri, ai grija si cu stresul, chiar si cu vopseaua de par. Ia de plante...Succes! Daca esti bruneta sau satena poti profita de faptul ca sunt gata nucile verzi... poti fierbe si te speli cu apa pe cap. Nu lasa parul sa se ingrase prea tare dar nici nu-l spala f des. Incearca sa-l usuci mai putin cu feonul si stai la caldura, nu raci la cap ca-ti mor si firele de par.
Ia propolis intern, Zn, Ca, Mg, bea ceaiuri de galbenele, apa plata. Te ajuta. Rezultate apar dupa o luna...pa

| BabyPink a răspuns:

Eu folosesc niste sticlute de la Oriflame si vad ca isi fac treaba destul de bine!

Te'am pupat :*

| PauLa.M a răspuns:

Maseaza scalpul cu otet de mere, timp de o saptamana, de cateva ori pe zi.

| BabyRosse a răspuns:

Du-te la magazinul de produse naturiste si exista acolo fiole pentru asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Consultă cel mai bine un medic dermatolog.
Soluție Chel Stop, de la farmacie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de ricin de la plafar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Herboshopy(sau Herbology, nu mai stiu sigur). Este un sampon foarte bun, pui putin si iti masezi capul cu varful degetelor.Lasi cateva minute, apoi te clatesti.Se gaseste la Sensi-Blu.

| sebyla a răspuns:

Alina draga petrolul rafinat indeasa parul si opreste caderea. dar se gaseste foarte greu