| Ruxiiiii a întrebat:

Imi puteti spune si mie va rog niste solutii naturale pentru cresterea parului mai repede?

6 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Bună.
Ca să ai un păr lung,sănătos şi frumos e nevoie de multă răbdare din partea ta. Pentru a obţine rezultatele dorite,ia în calcul următoarele aspecte:
-trebuie să ai un regim alimentar bine pus la punct. Pentru asta este recomandat să consumi cât mai multe alimente,cu vitaminele A,B,C,E şi produse care conţin fier şi zinc,fiindcă ajută la o creştere mai rapidă a părului;
-foloseşte o mască din ulei de ricin,ulei de măsline,ulei de migdale,o fiolă de vitamina A şi una de vitamina E,pe care o aplici pe păr cu 30 de minute înainte de a te spăla pe cap;asta va ajuta părul să se regenereze şi îl va hidrata intens;
-nu uita să îţi tunzi periodic vârfurile,adică aproximativ 3-4 cm o dată la două luni,că să scapi de urmele inestetice şi dăunătoare părului.
Baftă şi numai bine!

| di3tri a răspuns:

Pasul 1
Daca te chinui sa faci parul sa creasca mai repede dupa ce l-ai "omorat" (prin numeroase produse cosmetice, coafat excesiv, placa de par, foehn, etc) nu vei reusi. Mai mult de atat, un par deteriorat are un ritm de crestere mult mai lent.

Pasul 2
Un deficit de vitamine ar fi cauza care sta intre tine si un par lung. Intra in cel mai apropiata farmacie si cauta vitamina A, B, C si E. De obicei, gasesti un complex de vitamine care le contine pe toate acestea. Nici un complex de vitamine conceput special pentru piele sanatoasa si cresterea unghiilor si a parului nu e de lepadat. Aceasta constituie solutia cea mai buna - rezultatele nu vor intarzia sa apara dupa cateva saptamani.

Pasul 3
Periaza-ti bine parul. Investeste intr-o perie lata si captusita. Aceasta stimuleaza circulatia sangelui pe scalp. Periaza parul dimineata, si timp de 5 minute seara. Ai grija sa nu se rupa firele de par de la periatul prea intens!

Pasul 4
Alta modalitate foarte buna de stimulare a circulatiei sangelui este masajul scalpului. Ori de cate ori ai timp, maseaza pielea capului incet, folosind o miscare circulara. Poti face asta in timp ce te uiti la televizor, inainte de culcare sau chiar cand te speli pe cap.

| RoXxy a răspuns:

Ulei de ricin+ulei de masline+vitamina A uleioasa+un ou.Cantitatea fiecarui ingredient depinde de cat ma lung iti este parul.Aceasta masca se pune la radacina parului apoi pe toata lungimea lui.Poti sta cu ea in par de la jumate de ora la o ora,dupa care te speli normal.Masca trebuie facuta o data pe saptamana sau de doua ori(cum vrei tu),iti va ajuta parul sa fie puternic din radacina,o sa iti creasca mult mai repede si frumos,va fi mai sanatos si luminos.Ingredientele se gasesc la farmacie:
uleiul de ricin=3 lei o sticluta de 25 ml
vitamina A uleioasa=3 lei o sticluta de 10 ml
uleiul de masline se gaseste si in magazine la un litru sau in sticlute mai mici si variaza ca pret.
Eu mi-am facut aceasta masca timp de vreo 4 luni cam de 2 ori pe saptamana si mi-a crescut mult parullove struck in sfarsit.Sunt f multumita de rezultatebig grin
Bye bye!

| lulalica a răspuns:

Faimosul ulei de ricin!
il gasesti in farmacii si nu e scump!
te dai cu el la radacini si la varfuri!
bafta happy

| Angelblack a răspuns:

Ruxiii oi fi eu baiat da le stiu cam pe toate deci sa iti spun niste solutii bune:prima solutie pentru cresterea a parului si sa til faca fin o sa para cam scarbos dar merge te asigur deci:iei 2 oua le pui intr-o cana lebati bine da le pui cu tot cu galbenusi si albus pana se fac ca un fel de cremasi pui niste coji verzi de nuca bucatele si o lingurita mica de otet si ca-ching ai o solutie naturala pentru cresterea parului

| intelectualul a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar nu exista. Parul e programat sa creasca cu aproximativ 1cm pe luna si nu ai cum sa schimbi asta, am fost in situatia ta si cam asta e concluzia happy