| UmbraDeVulpe a întrebat:

Imi spuneti niste parfumuri pentru barbati care persista mult? Deci parfumuri, nu apa de toaleta. Si care sa miroasa cat mai frumos

12 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.In locul tau m-as uita la un serial documentar Not so pretty 2022, (episodul 3, dureaza jumate de ora) sa vezi la ce efecte si riscuri extreme te expui cand folosesti parfum.E pe hbo max, dar cred ca il gasesti si pe net.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Poti folosi parfum care nu contine vreo 30 de ingrediente a caror nume nu le poti pronunta, plus ingredientul secret final, Parfum(Fragrance), care la randul lui contine cel putin 13 chestii pe care industria alege sa nu le divulge.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu chiar.Toate cele care persista au ftalati, care sunt nocivi pentru barbati cand vine vorba de calitatea spermei sau de reproducere in general.

| dullcat a răspuns:

Poti incerca de la mici producatori romani https://delairina.ro/product/silver-parfum-de-puls/. Dar ma indoiesc ca esti dipus sa platesti mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

100% nu e nimic sanatos.Te duci si traiesti in padure, unde nu esti expus la nimic. laughing Dar pe siteurile astea e un procent mai mare de sanatos si sigur, ca sa zicem asa, decat ce gasesti in magazine de la nume mari. Daca vrei sa cumperi din magazine poti folosi aplicatia Inci beauty(pentru telefon) si sa cauti produse care se apropie de 17/20 cand scanezi codul de bare. Fugi de parfumurile cu scor mic.Am spus mai sus ca ingredientul fragrance nu poate fi dezvaluit si la randul lui contine toate cele, dar in felul acesta tot faci un prim pas in fata, astfel incat sa fie mai bine pentru sanatatea ta, spre deosebire de cei care cumpara doar bazat pe cost si cat de frumos miroase.

Răspuns utilizator avertizat
| sweetys a răspuns:

In ce buget sa te incadrezi? Fiindca sunt destul de multe dar si pretul pe 50ml este destul de ridicat.

Răspuns utilizator avertizat
| sweetys a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Intra pe tik tok la Cristian Pandia si are un clip cu parfumuri sub 100 lei. Acum am dat de el, sper sa nu fie pre atarziu.