| anonim_4396 a întrebat:

Imi spusese cineva si mi se paruse o prostie... vreau sa stiu daca e adevarat.at cand iti imaginezi ca ai corpul intr-un anumit fel, si traiesti ca si cum deja l-ai avea intr-un fel, e adevarat ca cu ajutorul creierul corpul tau se transforma in timp dupa cum ti-l imaginezi tu?

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu se transforma, ramane la fel, dar daca ai tu o parere buna despre tine asta se vede in comportamenul tau si oamenilor din jur nu li se mai pare asa de important defectul tau.

| Agnes00 a răspuns:

E vorba de autosugestie, dar personal nu cred ca e posibil sa se intample fara ajutorul tau fizic.

| Aditzu1988 a răspuns:

E o prostie dupa cum ai zis si tu la inceputwinking