| supremxxxoxo a întrebat:

>ImportantSalut! Pentru a avea parul asa trebuie sa ma rad in cap si sa-l las sa creasca,sa fie egal si pe sus si prin parti, spate? FUNDA VOT
https://www.google.ro/......ps?/search

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Parul trebuie sa aiba aceeasi lungime, dar il poti lasa sa creasca, apoi il tunzi pe cle mai lung si ajunge la aceeasi lungime
iti recomand sa iei o poza cu tine cand mergi la frizer

| supremxxxoxo explică (pentru wolder):

Pai nu creste la fel de repede si prin parti? Oricum ca sa am frizura trebuie sa ma rad si sa-l las sa creasca vreo 4 sau 5 luni sa speram ca nu mai mult, si dupa ma duc la frizer, nu?

| wolder a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Creste egal in toate partile
depinde cat de repede iti creste tie parul
probabil poate sa dureze si mai mult

| supremxxxoxo explică (pentru wolder):

Pai normal creste 1, 2-3 cm pe luna dar daca ma rad o sa iau ulei de ricin, o sa manac sanatos si fac sport si o sa creasca pana la 2 pe luna sa speram

| supremxxxoxo explică (pentru wolder):

Ai primit funda!

| wolder a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Sa speram ca faci asa si-ti va creste.

13 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

NUUUuuuu,e urat ( eu sunt fata si nu mi-ar plăcea un băiat cu acea tunsoare!)

| IRaluca a răspuns:

Da... daca ai data o forma la par ar cam trebui sa te razi.

| supremxxxoxo explică (pentru IRaluca):

Cum adica forma. AM 5 cm de par pe sus si 1 cm de par laturi, si vreau freza aia, asa ca trebuie sa ma rad ca sa creasca egal? Si daca ma rad e important sa fie pana la piele cu masina sau sa dau si cu bigul si spuma?

| IRaluca a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Pai prin forma m-am referit la felul in care esti tuns tu ( adica cum ai si zis ca ai parul mai lung in crestet si mai scurt in laturi). Daca te razi eu nu iti recomand bigul si spuma... Este de ajuns sa te razi cu masina. In rest nu ai de ce sa-ti faci griji. Dupa ce o sa-ti creasca parul o sa poti sa-l aranjezi ca in poze cu usurinta.

| supremxxxoxo explică (pentru IRaluca):

Aaa,scuze. Am pus pozele gresite. O sa pun freza pe care o vreau