| Francesca_5038 a întrebat:

In cat timp iti trec cosurile. daca te dai cu lamaie? cum te dai apa+lamaie sau doar zeama de lamaie.nu am prea inteles...pls.imi ziceti?/? Am cosuri doar pe frunte...plss?kiss

2 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Cu suc de lamaie, dar te va ustura ingrozitor.Lamaia este destul de acida si iti va urca pielea si daca ai tenul mai uscat, e jale.Mai bine mergi la un dermatolog pentru ca poti avea o infectie care trebuie tratata medicamentos si in cazul asta nu te va ajuta cu nimic niciun remediu folosit la suprafata.La unele persoane a functionat, dar nu se stie ce efecte poate avea.Am incercat si eu cateva zile cand m-am trezit cu o colonie pe frunte si nu a facut decat sa-mi usuce foarte tare pielea si eu am tenul gras.
>big grin

| Katespunemadroghezcuorbit a răspuns:

Buna.Eu am taiat o feliuta de lamaie subtire si m-am dat pur si simplu cu ea pe fata.happyMi-a folosit. Daca te dai 5-6 zile scapi de cosuri.