| Andreeaioan115 a întrebat:

In cat timp va creste bretonul pana la barba? In cinci -patru luni va creste? Dau funda

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa si tu inmultirea!
Daca parul creste cu 1cm- 1.5cm/luna, in cate luni poate ajunge la barba? Cati centimetrii ai tu d ela bretonula ctual pana la barba?
Masoara si ai raspunsul!

| anamariarot a răspuns:

Nu te spala zilnic pe cap, nu faci decat sa-ti agresezi scalpul si sa faci parul sa se ingrase mult mai repede la radacina, in timp ce pe lungime va fi uscat. Masaj la scalp, iar in zilele in care te speli pe cap fa-ti o masca cu ulei de ricin(http://www.andreearaicu.ro/......-parului). Nimeni nu iti poate spune exact in cat timp iti va creste pana la barba, pentru ca fiecare are un anumit ritm de crestere a parului. Totusi, cred ca o sa dureze mai mult de 4-5 luni.
Oricum, daca te deranjeaza, poti oricand sa-l prinzi cu niste agrafe :)

| Andreeaioan115 explică (pentru anamariarot):

6-7 luni va fi pana la barba? Cum crezi?

| anamariarot a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Daca iti creste parul repede, da. Altfel nu cred

| BeSmart17 a răspuns:

Va creste cam intr-un an si e am un prieten care si-a lasat bretonul pana la barbie

| Andreeaioan115 explică (pentru BeSmart17):

Dar in 4-5 luni bretonul pana unde va creste?

| BeSmart17 a răspuns:

Cam prin zona normala (pe la sprancene). Funda?

| Robert1999999 a răspuns:

Spalate pe par de multe ori, cam de 3-4 ori pe saptamana, apa îți va îngrosa parul, si t-il va forta sa crească.

PS: Si eu folosesc metoda asta, cand ma tund scurt si vreau sa îmi creasca repede parul.

O seara buna! (:

| Robert1999999 a răspuns:

Spălate pe par de 3-4 ori pe saptamana, apa îți va îngrosa parul si ț-il va forta sa creasca.
Ps : Asta este metoda mea, cand ma tund scurt si vreau sa îmi creasca repede parul, si chiar functioneaza.

O seara buna! (: