| Teuta8941 a întrebat:

In iunie am banchetul si inca nu mi-am luat tinuta. Ma gandeam la o rochie rosie, fara bretele, mulata si pantofi negri cu platforma. Culoarea pielii este deschisa. Am parul lung, saten inchis si ochii negri. Ce parere aveti? Ce accesorii sa imi iau? Cum sa ma machiez? Si parul? [ma gandeam la bucle, dar vad ca toata lumea vrea asa ceva. Niste pareri? Funda.

Răspuns Câştigător
| bogdan72 a răspuns:

Rosu cu negru? Te-as sfatui sa abordezi ceva mai putin strident, si mai "classy".
Oricat de cliseu ar parea sa stii ca tot timpul faci impresie cu o rochie neagra, scurta, sexy si eleganta. Poti sa alegi si alte culori, dar ti le recomand pe cele mai pale (crem, roz deschis etc.)
Machiaj? Nu te machia excesiv! Multe fete de la mine au facut asta si au aratat ingrozitor - mai ales ca nu eram obisnuiti sa le vedem machiate, si in niciun caz in halul acela. Machiaza-te in limite moderate!
Parul ori drept-drept ori bucle, dar toate fetele au impresia ca le sta bine cu bucle, insa sa stii ca nu le prinde minunat pe toate.
Pantofii e bine sa ti-i iei cu platforma dar sa ai si balerini la tine pentru cand incepe dansul laughing.

Bottom line:
Banchetul e ceva destul de formal si trebuie sa tii cont de acest lucru.

4 răspunsuri:
| Mariinaa a răspuns:

Te sfatuiesc sa te indrepti spre alt gen de tinuta, alege o rochie de culoare pastelata, un mint, insa nu mulata ci, de la brau in joc sa cada lejer, si sa nu arati vulgar. Platformele le poti pastra, dar ia-ti ceva lacuit, ar arata bine, un clutch negru, niste cercei mari, dar cum am mai spus mare nu inseamna intotdeauna kitchios, parul, fa-ti bucle, dar prinde-l intr-un coc lejer, si firele din fata sa "atarne" lejer, ca sa-ti dea o urma de rafinament, sa fii diferite de celelalte persoane. Machiajul, accent pe ochi si buze nude. Acest machiaj la tinuta pe care mi-am inchipuit-o eu. Succes, sii..sa vedem ce-o sa alegi happy.

| RenzoRomano a răspuns:

Nu'ti lua rosie. o sa arati aiurea

| eldiva a răspuns:

Iti recomandam siteul www.eldiva.ro Colectii noi in fiecare saptamana! NOU Rochii superbe de la CHANTTAL :*