| Georgy1033 a întrebat:

Pe data de 5 septembrie trebuie sa merg la un botez, eu voi fi mosica si mi-am loat o rochie neagra, mulata pe corp. am parul saten inchis cum se vede in poza, si am cercei lantisor bratara si inel din argint foarte stralucitori, pantofi negri si poseta alba si as vrea sa va intreb daca este bine combinatia puteti sa-mi spuneti si cu ce culoare sa-mi fac unghiile sau ce unghii false sa-mi cumpar, si cu ce culori sa ma machiez, mentionez ca nu sunt nici inchisa nici deschisa la ten. Ofer funda

Răspuns Câştigător
| Asdfasdefta a răspuns:

Combinatia este foarte buna, dar daca vrei sa iti dai ungiile cu oja, nu e o idee prea buna.Ar fi foarte bine daca te-ai da cu lac de unghii. Daca vrei sa te machezi, fa-o "cat mai natural". Creion de ochi, si fard de ochi putin sters, de prererat negru.
Cat despre par, Ar merge sa ti-l lasi mai desprins, sau o parte a parului, cea din spate, prinsa in coc iar cealalta lasata pe umeri sau pe spate. Daca vrei sa incerci coafura asta ar fi bine sa ai la indemana o placa de intins parul. big grin
Sper ca te-am ajutat! Sper sa nu uiti de funde! Distractie placuta la botez!

8 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Buna! Cred ca ar merge mai bine o poseta intr-o culoare mai aprinsa, ceva gen turcoaz, mov, rosu sau orice alta culoare iti place tie. La unghii poti sa iti faci manichiura french, cu asta nu dai gres niciodata. Cat despre machiaj, depinde si de culoarea ochilor, dar ai putea incerca nuante de roz si mov. big grin

| andreeaaa1 a răspuns:

Buna! Pai culoarea unghiilor:
-poti avea o manichiura frantuzeasca
http://www.gogle.ro/......tp?/imgres 1300&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=264&vpy=209&dur=1357&hovh=221&hovw=228&tx=114&ty=96&ei=XKxrTNaML9S7jAessYD3AQ&oei=UaxrTPbIMJLZ4gajkIC9AQ&esq=4&page=3&ndsp=15&ved=1t:429, r:6, s:24&biw=1024&bih=651
-sau una mai stridenta
http://www.gogle.ro/......tp?/imgres 1300&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=220&ei=mqxrTOLWHIqQjAed8sHOAQ&oei=UaxrTPbIMJLZ4gajkIC9AQ&esq=2&page=3&ndsp=15&ved=1t:429, r:13, s:24&tx=112&ty=80&biw=1024&bih=651
iar in privinta machiajului
. Machiaj pentru par saten

Femeile cu parul saten trebuie sa puna accent pe constraste cu ajutorul unor nuante neutre si a culorilor stralucitoare. Pentru ochi, incercati bej si gri sau - de ce nu, nuante aprinse de roscat.

Pentru obraji alege blush de nuanta fucsia, maroniu sau tonuri de rozaliu. Rujul in nuante de maro si rosu satin este ideal.
http://www.gogle.ro/......tp?/imgres 300&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=312&ei=dK1rTPbpApDKjAehlvicAg&oei=dK1rTPbpApDKjAehlvicAg&esq=1&page=1&ndsp=13&ved=1t:429, r:8, s:0&tx=80&ty=96&biw=1024&bih=651
http://www.gogle.ro/......tp?/imgres 700&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=323&ei=D65rTPjwBMyQjAeunqCWAg&oei=ka1rTM-uCI6UjAeXo4G3Ag&esq=2&page=2&ndsp=15&ved=1t:429, r:13, s:13&tx=113&ty=27&biw=1024&bih=651
pa pa

| Turquoise a răspuns:

Poti sa iti faci unghiile albe, sau french, deoarece ai poseta alba si din cate am inteles nu mai ai nimic altceva alb.:*

| catty443 a răspuns:

Buna happy fa`ti unghiile french.eu stiu, ca exista la magazine truse speciale pentru facut unghiile asa.cred ca ti-ar sta foarte bine.
trusa e in jur de 10 lei :d
distractie placuta :*

| alexandra88 a răspuns:

Buna! Mie mi se pare ok, ai putea sa-ti faci un french pe unghii se vede foarte bine si e foarte elegant.

| RalLuca_3731 a răspuns:

Ai putea sa-ti faci unghiile cu turcoaz/mov inchis spre negru/roz inchis, deoarece cele deschise nu sunt potrivite unui astfel de eveniment, iar machiajul in nuanta ojei.bafta:*

| Georgy1033 explică:

Mersi tuturor de raspunsuri

| ღiuliaღ a răspuns:

Buna:d

Poi unghiile ai putea sa ti le dai cu oja alba si sa-ti faci un model cu oja neagra.

Si ai putea sa te machiezi cu gri s-au alb si cu tus:*

Eu zic ca ti-ar sta foarte binewinking

O fundita cevasmugsmugsmug?