| PinkkRosee a întrebat:

In curand voi avea banchetul clasei a 8-a si nu stiu cum sa ma machiez. Nu vreau ceva foarte exagerat, dar nici ceva banal. Am o rochie alba, pantofi negri, am ochii caprui si parul saten. Idei? Funda! :*

Răspuns Câştigător
| Maria1301 a răspuns:

Buna. Din ce ai descris tu cum iti va fi tinuta mi se pare ca ar trebui sa ai o culoare destul de deschisa la pleoape. Eu as opta pentru un machiaj bazat pe 2 culori pastelate de genul: culoarea sampaniei cu un crem mai inchis sau nuante de roz foarte deschis sau nuante de maro-pastelate. Putin rimel, blush, fond de ten-eventual bb cream pentru ca esti a 8 a si nu e nevoie sa iti incarci tenul foarte mult. Putin tus ca sa iti conturezi ochii si un gloss de culoarea piersicutei. Un sfat de-al meu despre ce sa NU faci la machiaj este sa combini fardul verde de pleoape cu rujul rosu-e o combinatie care imbatraneste. Te-am pupat :*. Spor cu pregatirile.

2 răspunsuri:
| capricc a răspuns:

Sprancene bine definite, ten iluminat si conturat, pometi evidentiati, tuse fine de eyeliner pe pleoapa superioara si un ruj roz pal http://fucsia.ro/machiaj-de-zi-iluminator-video/

| Andreea_Vladu_1995 a răspuns:

Poti opta pentru un machiaj simplu: fond de ten, putin blush, tus negru deasupra pleoapei care sa se continue cu o codita si rimel. Mi se pare ceva simplus si perfect pentru o ocazie de tipul banchetului. Plus esti clasa a 8a. Apropo: din ce am invatat pana acum(sunt clasa a 12a) cu cat esti mai naturala cu atat esti mai frumoasawinking. Orice ai alege nu te machia foarte strident, cu pleoapele pline de fard, obraji foarte oz si buze exagerat de rosiiwinking