| LoLiTa1808 a întrebat:

In magazinul H&M din Timisoara, Iullius Mall imi cautam o pereche de blugi.Acolo vad ca toti au cate o eticheta galbena si ma intreb oare ce e.Iau eticheta si vad ca scrie ceva de genu:,,Atentie! Poate pata diferite suprafete!" si mai ceva. Eu ma gandesc, la cat de 'bune' lucruri au la H&M ca poate, ca la cereale(lucru pe care scrie pe toate:poate contine urme de nuci, gluten), au pus si ei acolo o eticheta ca, daca din intamplare ramane culoarea pantalonilor pe un fotoliu, sa nu vina cu reclamatii ca de ce nu scrie undeva asta, si totusi ii cumpar.
Intr-o zi am plecat la arad, de dimineata, era frig, deci am zis sa iau blugii cei noi care imi plac foarte mult, un tricou si poseta mea preferata,alba, din piele care o am de la Meli Melo.Cand ajung acasa, surpriza! Poseta mea alba, se facuse albastra pe spate! Mdea..de la faimosii blugi.
1.Cum curat geanta?
2.Ce sa fac cu pantalonii? Sa ii spal?
3.E prima data cand cumpar blugi de la H&M, inainte am cumparat de la Sprider, dar s-a inchis.Ce magazine care sunt sigure si nu chiar scumpe imi recomandati? In Timisoara!
Merci:*!

3 răspunsuri:
| Madaliinaaa a răspuns:

1. Las`o la inmuiat cateva ore in apa si dero, daca nu se ia nu stiu. incearca ceva spirt, acetona, Vanish thinking
2. Da, spala`i macar sa isi lase in apa culoarea aia mai intensa care se ia.
3. Oricare alt magazin. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Geanta se curata cu Un burete de vase (nou) inmuiat in apa si stors putin si cu detergent sau vanish...Freci bine cu partea mai aspra a buretelui pana se duce.
Blugii
Pune intr-un lighean cu apa (nu multa tare) cam o cana (maxim o cana jumatate) mai maricica otet!
Si baga blugii acolo si lasa-i cam jumate de oar...lasa-i sa se uduce dupa care baga-i la spalat la masina cu detergent si balsam de rufe (sa iese mirosul de otet)
Numai bine
:*

| lea72 a răspuns:

De la geanta poti sa/ei iei adio, nu mai merge cu nimic sa o cureti.
Pantalonii ii poti spala cu alte rufe negre.
Sunt atatea magazine in Timisoara de haine nu/mi vine sa cred ca numai din Mall iti poti cumpara blugi. Ciao.