| GEORGEL2012 a întrebat:

Cand va cumparati o pereche de blugi o spalati? asa scrie pe eticheta

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Pentru ce sa speli hainele noi cu eticheta pe ele, le speli dupa purtare dar atata timp cat ele sunt noi, le scoate din punga in fata ta, nu vad rostul spalarii inainte de a fi purtate

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, dar asa se spala toate rufele, pentru ca, unele contin chimicale care se pun pe haine, sa le protejeze la transport, calcat, confectionat samd.

| octav005 a răspuns:

Daca sunt noi. nu le spal inainte de a le purta. doar dupa ce se murdaresc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate hainele noi trebuie spalate inainte de a le purta, altfel poti sa iei o gramada de boli.

| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Eu nu le spal, decat daca le iau de la un SH sau ceva de genul.N-am luat nici o boala pana acum happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveMeBabyasdfg):

Vezi ca la carantina nu o sa ai net.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De obicei hainele SH se spala ca miros a detergent

| LoveMeBabyasdfg a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai,toti oamenii pe care ii cunosc eu nu isi spala hainele dupa ce le cumpara si n-au patit nimic.Nu zic ca nu e bine sa le speli, dar nu e ceva necesar.

| LoveMeBabyasdfg a răspuns (pentru anonim_4396):

Referitor la comentariul despre internet, o sa citesc o carte eventual.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Si le speli cu c*&at ca sa nu mai miroase a detergent? Alea de la SH sunt mai degraba curate/dezinfectate ca astea aparent noi pe care draq stie citi/cum le-au mai probat inaintea ta.

| Bogdan8102 a răspuns:

Chiar deloc, blugii sau hainele, in general, le spal doar cand se murdaresc, iar hainele de la S-H recomand sa le spalati deoarece nu stiti de cine au fost purtate si cum. (funda? big grin)

| DianaStefan190 a răspuns:

Da, se spala orice lucru cumparat nou, deoarece asa este normal, sa nu pui lucruri pe tine care au stat pe jos intr-un depozit cu praf si alte minunatii.

| bibsbyu a răspuns:

Depinde de unde iei. daca e un magazin second hand de haine putate si astea le speli daca e unul normal ii speli dypa ce ii porti dar ma rog. Cum vrei