| AutumnDay a întrebat:

In ultimul timp mi-am simtit pielea destul de uscata. Sa fie acest lucru cauzat de epilatul cu ceara, sa fie apa dura si de asta sa-mi usuce pielea sau gelurile de dus folosite? In prezent folosesc cateva de la Yves Rocher pe care le iau prin rotatie.
Voi, daca ati folosit gelurile de dus Yves Rocher, ati patit asta?

3 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Incearca cu o lotiune sau crema cu extarct cu unt de Karite.

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Yves Rocher sunt ok. trebuie sa ai grija, sa te hranesti si sa te hidratezi. Eu folosesc dupa epilat lotiunea Kalo pentru dupa epilare de la Nisim.

| catalina2016 a răspuns:

Incearca o perioada sa renunti la gelurile de dus si sa folosesti sapun natural, iar dupa baie alege in locul cremelor de corp un ulei de cocos. Uleiul de cocos hidrateaza foarte bine pielea.
Cu drag,