| xFaith a întrebat:

In vacanta de iarna ma gandeam sa`mi fac niste suvite albastre cu albsatru de metil [ am parul saten mai inchis ]
Imi puteti spune cum as putea utiliza albastrul de metil?
Si inca o intrebare:
Cand va incepe scoala va trebui sa dispara acele suviste [ din cauza profilor oh go on ]
Imi spuneti si mie cum m`as putea decolora?
Fuunda+ Vott :]

Răspuns Câştigător
| Muflă a răspuns:

Am încercat cu albastru de metil pe şaten închis şi nu se vede nimic, trebuie decolorat. Cu cât sunt şuviţele de un blond mai deschis, cu atât o să se vadă mai bine. Ori torni într-un castron, îl aplici cu vată şi-l laşi aşa, ori îl amesteci cu balsam, îl aplici cu pensula/degetele, stai cu el în cap 4-8 ore şi clăteşti cu apă rece (fără şampon). Cu cât ţi-ai decolorat părul mai prost, cu atât o să se ducă mai repede. Pe blond închis/portocaliu/galben se face deja un gri căcăcios după a doua spălare... pe blond platinat se face din ce în ce mai deschis, până la turquoise/verde mentă şi te ţine şi o lună. Dacă vrei să dispară când începe şcoala spală-ţi des părul cu mult şampon şi apă fierbinte, stai în abur cât de des poţi, întinde-l cu placa sau pisează câteva tablete de vitamina C, pune-le în apă şi clăteşte-te cu amestecul ăla (n-am încercat da' am înţeles că dă rezultate bunicele)

6 răspunsuri:
| Danyelusha a răspuns:

Despre albastrul de metil nu stiu nimic. Dar de ce nu te duci la un magazin de specialitate sau la supermacketuri, acolo poti gasi vopsea pentru copi care dureaza doar un scurt timp. In jur de 2 saptamaniwinking

| Danyelusha a răspuns:

Despre albastrul de metil nu stiu nimic. Dar de ce nu te duci la un magazin de specialitate sau la supermacketuri, acolo poti gasi
vopsea pentru copi care dureaza doar un scurt timp. In jur de 2 saptamaniwinking

| ammona a răspuns:

Iti recomand o vopsea semipermanenta fara amoniac de la Directions, o gasesti aici www.pisica-neagra.ro

cat despre decolorare...merge doar cu clasica pudra si oxidat
sper ca te-am ajutat :)

| alice1136 a răspuns:

Si eu am parul saten mai inchis si am folosit tot albastru de metil...stai calma... tine cateva saptamani(maxim 3)

| Zendayya a răspuns (pentru alice1136):

Si cum il folosesc pentru ca as fi si eu interesata sa imi fac. Se aplica direct pe par? Si dupa ce se duce nu afecteaza culoarea de dinainte a parului?

| alice1136 a răspuns (pentru Zendayya):

Sincer,eu m-am dus la coafor in ziua aia sa imi fac suvita ca trebuia sa-mi tai si varfurile...si in legatura cu nuanta parului.la mine nu se mai vede nimic...deci nu a afectat culoarea de dinainte a parului