| Mayaaaaaaa14 a întrebat:

În zona intimă este în regulă să te epilezi cu ceară?

9 răspunsuri:
| xVampirJmkx a răspuns:

Decat la saloanele speciale, in niciun caz acasa

| Frank51 a răspuns:

De ce nu, asta daca te pricepi.

| wildthing a răspuns:

Pai daca stii ca reusesti sa treci peste partea dureroasa, ce alt inconvenient sa fie? Ce te ingrijoreaza?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părul din zonă are rolul lui de protecție. Ca te epilezi cu ceară înseamnă să o depui acolo fierbinte.
O arsură nedorită acolo poate fi o poartă pentru o infecție a zonei pe care apoi va fi greu să o tratezi.
Așa că nu prea este în regulă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La un salon ar fi recomandat dar sunt închise dacă te pricepi poți încerca va creste mai rar și subțire

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi ca te nenorocesti singură, pentru o prostie, rade l cu lama e mai putin riscant.

| Adry05 a răspuns:

E nasol singură, du-te la cineva care se pricepe. singură doar dacă ai experiență și te-ai mai făcut

| bbnnmm a răspuns:

Da, eu mă epilez cu ceară de ani de zile, la salon, pentru că nu am îndemânare în zona intimă să aplic ceara, să trag ca lumea, altfel m-aș face singură. Poți încerca, dar neapărat la salon/cosmeticiană primele dăți. Nu încerca acasă singură! Epilatul cu ceară mi se pare cea mai bună variantă după epilarea definitivă, firele de păr se răresc și poți sta și o lună, o lună jumătate fără să te mai epilezi.

| MihaelaDart a răspuns:

Daca reușești singura sa te faci cu ceara tot respectul, dac nu reușești, la salon, personalul de acolo au rapiditate cat nici durererea nu o vei simți atât de puternic.