| anonim_4396 a întrebat:

Salut, e ok sa te epilezi cu ceara in zona intima? M-as epila cu ceara, stiu ca doare rolling on the floor), e ok? Ps, sunt baiat

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu te-ai epilat niciodata singur cu ceara, nu o fa acum, pentru ca risti sa te oparesti cu ceara sau sa-ti iei pielea, randindu-te. Este dificil sa potrivesti temperatura la ceara topita si sa faci corect manevrele de smulgee, ca sa nu-ti smulgi pielea.
Am vazut ce poate face o mana nepriceputa pe o piele atat de sensibila, putand sa te automutilezi si sa suferi luni bune dupa aceea.
Mergi la un centru cosmetic si te vor epila fetele de acolo, daca este musai sa arati ca gay-ii.
Un barbat adevarat nu se epileaza in zona intima, eventual isi "tunde padurea", dar nu se epileaza.
Ma rog, ai doar 17 ani si vrei sa experimentezi...

| Necunoscut112 a răspuns:

O să te doară la modul că o să îţi iasa sange prin fiecare por. Există alte metode mai puţin traumatizante.

| gheorghe699 a răspuns:

Este ok,dar nu cu ceara, incearca cu un aparat de barbierit de unica folosinta, nu este dureros, este practic, etc.

| rapand a răspuns:

Ca baiat o sa doara foarte tare. Insa nu exista alte probleme in legatura cu epilatul cu ceara in zona intima la baieti.

| Simonaaq a răspuns:

Da, este ok. Doare dar te obisnuiesti