| eu_3300 a întrebat:

Inainte de a te da cu fond de ten se da cu crema pe fata? daca da de ce?

6 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Inainte de a te machia e bine sa iti cureti tenul de impuritati cat mai bine. Poti incepe prin a folosi o crema abraziva exfolianta care iti va curata porii, va indeparta celulele moarte. Tenul tau va fi vizibil mai luminos, curat si fin. Dupa aceasta crema, foloseste una hidratanta pentru a preveni uscarea tenului tau. De abia acum poti incepe sa aplici fondul de ten si ce mai vrei tu.

| ale a răspuns:

Inainte de a te da cu fond de ten se curata bine tenul, se da cu o crema(pentru a hidrata tenul si a-l pregatii mai bine ca fondul de ten sa arate mai bine pe ten) poti folosii chiar si o baza pentru machiaj care se da inainte de fondul de ten

| criss84 a răspuns:

Nu e o parere de specialist insa da-- se da cu crema pe fata deoarece inante de machiaj e f important sa hidratezi tenul( fondul de ten poate usca tenul si astfel risti sa te trezesti cu ceva riduri) si doi machiajul rezista mai bine.

| Katespunemadroghezcuorbit a răspuns:

Buna.Eu am un fond de ten cu crema (aplicator). Aceasta crema mascheaza mai bine cosurile, bubitele, si trasaturile fetei si pentru a tine mai mult fondul de ten. Sper ca te-am ajutat. Te pup!love struck Fundita?

| rosedanielle a răspuns:

Buna. Da, se da cu crema pe fata. Pasii pe care trebuie sa ii urmezi :
1.Demachierea cu un lapte demachiant hranitor. Cele care au si efect de tonifiere sunt si mai bune. Curata tenul de inpuritati si inchide porii.
2. Aplicarea unei creme potrivite tipului tau de ten. Este necesara pentru hidratarea tenului. O crema buna asigura aportul de vitamine si elemente benefice pielii.
In acest mod fondul de ten se aplica mult mai usor si mai uniform.

| ada_8349 a răspuns:

Eu imi dau cu crema deoarece hidratez pielea.trebuie sa iti dai cu 15 min inainte de a`ti aplica fondul de ten cu o crema hidratanta.