| lulugabi a întrebat:

Inotul te slabeste, adica iti face un corp frumos? A facut cineva a slabit?

8 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Inotul consuma foarte multe calorii,mai ales daca il practici des,deci, da, te ajuta la slabit foarte mult, la fel ca orice alt sport ce te consuma mult fizic. Ajuta si la dezvoltarea masei musculare, in aproape toate categoriile de muschi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eram grasut si am slabit aproximativ 3 kg intr-o luna, si am mers o data pe saptamana, cate o ora, si am facut bazine. Recomand tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci muschi.

| Reek54 a răspuns (pentru anonim_4396):

Un raspuns foarte nepotrivit (e clar ca esti foarte neinformat/a), toti oamenii au muschi, deci nu face ci ii antreneaza/dezvolta.

| frikk a răspuns:

Da inotul este excelent love strucklove strucklove struck mai ales daca incepi de la varsta frageda sa zic asa 98-11 ani pe la 17 -19 o frumusete de corp love strucklove struck:X

| Reek54 a răspuns (pentru frikk):

98-11 rolling on the floor

| frikk a răspuns (pentru Reek54):

Se intelege omule 8-9 aniiiiiii

| BlackDarkAngel a răspuns:

Da,inotul iti fortifica corpul si il mentine sanatos. Daca un copil de 9 sau 12 ani se apuca sa practice acest sport minunat, la varsta majoratului va avea un corp superb si nu avea nicio problema de sanatate. Cel putin, nu una majora!