| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Intre 100 si 200 de grade care este temperatura favorabila ca sa imi intrpt bine parul sa sa nu-l ard?
P.S: Daca folosesc placa o data pe saptamana imi voi arde parul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cat de subtire e firul de par. Astfel, un par subtire si fragil, care se electrizeaza usor se indreapta cu 140. Unul normal, mediu ca si grosime - 170. Iar cel incapatanat, cu fir gros - 200 sau mai mult.
Respectiv- parul se arde in functie de structura si grosimea lui.

7 răspunsuri:
| us3r a răspuns:

160-180 de grade, o data pe saptamana este suficient, nu o sa ti se arda mai ales daca folosesti lotiune pentru par [un fel de tratament care se aplica pe par inainte de a pune placa pe el]

| DjYeti a răspuns:

Depinde si de cati ani ai. undeva la 150-180 grade, daca deja ai 16-17 merge si 180 de grade.

| IForgotMyNameAgain explică (pentru DjYeti):

14 ani...dar cat de des sa o folosesc fara sa imi ard parul?
O data pe saptamana e bine?

| DjYeti a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Pana te obisnuiesti merge si o data pe saptamana. Apoi vei deveni un pic mai "dependenta" de el, sa zicem asa, incat il vei folosi si de 4-5-6 ori pe saptamana. Sa fie atunci la 160-170 de grade o data pe saptamana, pana te obisnuiesti un pic.

| Nostress9602 a răspuns:

Eu merg direct la 200de grade la fel folosesc placa odata pe saptamana am un par foarte sanatos dar eu mai aplicsi masti etc

| IForgotMyNameAgain explică (pentru Nostress9602):

Am auzit ca daca folosesc balsam de par nu se va arde

| Nostress9602 a răspuns (pentru IForgotMyNameAgain):

Nu stiu...eu aplic ulei de maslin pe o noapte o data in saptamina..sincer sunt multumita de parul meu