| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru Fete! Deci,dragelor,(ma adresez celor care se vor regasi in situatia pe care am sa o prezint in intrebare) cum se face si cum explicati ciuda pe care o aveti atunci cand vedeti o fata frumoasa? De ce va uitati cu ciuda,cu invidie la o fata frumoasa chiar daca nu o cunoasteti? De ce va purtati urat cu ele? Nu e neaparat cazul meu,dar cunosc mai multe fete frumoase,care nu sunt suportate de alte "Eve"
nemultumite probabil de viata lor. Nu vreau sa ma revoltez, dar eu niciodata nu m-am inteles cu fetele.In liceu nu am avut nicio prietena adevarata. Si da,sunt frumoasa-nu ma laud,dar asta e adevarul,si sunt practic ingrozita cand intru intr-un cerc de fete,ingrijorata ca nu am cu cine sa ma inteleg,etc. Mai e cinava in situatia mea? Va rog sa imi raspundeti. Si le rog in special pe fetele alea "care nu suporta fetele frumoase". Nu vreau sa par ciudata sau paranoica,dar imi spuneti,va rog,parerile voastre si de ce credeti ca multe fete nu ma suporta. Tin sa adaug ca nu sunt deloc fitoasa, sunt foarte amabila si dragutahappyMultumesc mult:*. Dau fundita la cel mai sincer raspuns

Răspuns Câştigător
| dianalalala a răspuns:

Fetele alea au prea mult narcisim. si cand vad altele mai frumoase ca ele intervine invidia si asa iese un cacao. eu una ma inteleg mai bine cu baietii decat cu fetele. sunt si fete de treaba cu care ma integ bine dar nu sunt genul ala de tipe stilate care nu ies din casa decat fara placa si rimel. puteti sa zice=ti orice dar orice om are narcisimul lui. pe bune voua chiar nu vi s-a intamplat sa va treziti intr-o dimineata si sa va placa ce vedeti in oglinda?

22 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Hai sa imi dau si eu cu parerea si tin sa precizez nu sunt invidioasa pe frumusetea nimanui, eu ma consider frumoasa, am o viata care imi place, prieteni adevarati care ma fac fericita si nu vreau sa imi spui ca si eu sunt una din acele fete care sunt invidioase dar:
Sper ca iti dai seama ca tocmai te-ai descris ca fiind frumoasa, modesta, amabila si draguta, ok nu mi se pare nimic rau in a avea o parere buna despre tine dar parerea asta buna despre tine o ti pentu tine nu o zici intregului internet ca sa le faci in ciuda cu, calitatile tale.
Da, sunt si fete invidioase, dar ce tu nu ai fost niciodata invidioasa?
Toti am fost invidioasi si acum sincer cine nu si-ar dori sa aiba 50 de kg, sa fie inalta, sa aiba o viata perfecta lipsita de griji? Si cand vezi o fata care pare sa aiba asa ceva cum sa nu simti un pic de invidie?
Poate se poarta urat cu ele, deoarece poate au o situatie proasta, poate parintii lor nu le cumpara tot ce vor, poate nu au asa multi bani si nici nu sunt asa frumoase asa ca simt invidie pentu ca si ele ar vrea sa arate ca Barbie doar ca nu le poti acuza ca soarta nu a fost de partea lor.
Stiu ca ti se pare ca sunt rautacioase si invidioase dar incerca sa te pui in locul lor, nu stiu cate dintre ele au saci de banii acasa si o viata perfecta.
Asta e doar parerea sper ca nu te-am suparat dar asta e realitatea si nu iti mai plange de mila, ca sunt copii mici care au boli grave, sunt oameni cu tumori inoperabile, sunt oameni care traiesc intr-o saracie lucie, oameni mutilati, oameni care muncesc de le ies ochii din cap pentu o bucata de paine, si tu doar simti niste invidie, te asigur eu ca nu se compara.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Fiecare e frumoasa in felul ei...
adica,cred ca e vorba de acea concurenta,ele nu vor ca tu sa atragi toata atentia si privirile baietilor.
de aceea fac tot ce pot sa iti strice viata si sa ia de tine-mai sunt si asemenea cazuri din pacate.
si totusi,cele care fac asta sunt frumoase in exterior dar interiorul?
nu cred ca o fata asa mai este frumoasa...
toata inocenta si puritatea fetelor a disparut,acum injura mai rau ca baietii, se imbraca vulgar unele...
ce mai pot spune?
nici eu nu ma prea inteleg cu fetele, de obicei incerc sa le evit si sa nu ma iau la cearta...
dar e chestia aia, ca nu poti fi placuta de toata lumea si nici nu poti place pe toata lumea...
ps-nu am interpretat ca majoritatea raspunsurilor.
acum toti te ataca doar pentru ca ai spus ca iti place ce vezi in oglinda.
nu sunt nici eu vreo frumusete, dar imi place, sunt mai diferita...ce e rau in asta?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Stai linistita; nu e nimic ce nu poate fi rezolvat cu cateva sedinte la un psihiatru. Probabil ca ce spui tu are si un nume in psihiatrie.

| Adry05 a răspuns:

Probabil zici ca nu esti fitoasa, dar mie cam asta imi reiese din intrebarea ta si raspunsul tau. Te-ai laudat cam mult acolo. Degeaba negi, asta a iesit. Trebuia sa ai mai multa grija in formulare daca nu vroiai sa auzi astfel de lucruri. Daca te porti in general dupa cum ai scris aici, adica iti scoti cat poti de mult in evidenta calitatile, atunci e normal ca fetele in general sa nu te suporte.

| missoriginal a răspuns:

Bunahappy
Am citit intrebarea ta si cateva comentarii si pot spune ca ai dreptate...
Chiar ma gandeam zilele acestea sa postez si eu o intrebare de genul acesta insa cand am vazut astazi ce comentarii ai primit...m`am lasat de idee
Dragele mele fete de pe TPU...ce aveti cu biata fata?
A pus si ea o intrebare care o framanta si voi sariti in capul ei!
Sa stiti ca nu e deloc usor sa fii exclusa dintr`un grup, sa fii data la o parte doar din simplul motiv ca esti frumoasa, sau ai ceva in plus de celelalte...
Si pentru a`ti raspunde la intrebare draga MyaxD, ele nu te vor aproape deoarece vad in tine o amenintare.
Te rog sa nu pleci urechea la toate rautatile spuse de unii...
Te pup draga mea...

| MyaxD a răspuns (pentru missoriginal):

Cu siguranta asta ar fi raspunsul castigator daca ar fi aparut mai devreme! merci de raspus. Uite o persoana care gandaste :*

| BlaBlaa a răspuns:

"Nu e neaparat cazul meu, dar cunosc mai multe fete frumoase, care nu sunt suportate de alte "Eve" nemultumite probabil de viata lor." + "Si da, sunt frumoasa"

1. te contrazici
2. ti-ai raspuns singura.
3. "fetele alea "care nu suporta fetele frumoase"" = deloc fitoasa, foarte amabila si draguta, fata de baieti cred...

sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu!
PS: poate ar fi fost o idee mai buna daca o intrebai pe mama ta despre asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Myaxd? uite de aia, fiindca santeti rele si aveti prejudecati.banale.prostesti.tu din start ai plecat cu intrebarea de la premiza ca tu esti frumoasa.si celelalte te invidiaza.dar stii ce? voi nu puteti innota impotriva curentului.frumusetea nu sta numai in aspect.si dotari.se spune ca frumusetea nu a facut casa buna cu inteligenta niciodata.si daca e sa te aleaga cineva doar dupa ambalaj, mai bine lasa-te pagubasa. uite parerea unui om; nepoate.am ales cea mai frumoasa femeie sa fie numai a mea,si s-a dovedit a fi femeia tuturor.din cate femei frumoase cunosc eu, tocmai frumusetea a fost slabiciunea lor, aducandu-le multa suferinta si singuratate.dar in general parerea mea ca barbat este ca fiecare femeie este frumoasa, desteapta si foarte puternica daca e constienta de aceasta.iar neamul prost se cunoaste si cand doarme.dar intre voi, santeti rele. TOATE.

| coMpLeT a răspuns:

Daca erai amabila si draguta atunci intrebarea asta nu avea ce cauta pe TPU, cel putin nu asa cum ai pus-o tu. Din cate am inteles eu, tu esti o fata super frumoasa, amabila si draguta care nu este suportata de alte fete mai urate si mai ne-amabile si mai ne-dragute ca tine. Crede-ma ca nici eu nu te-as suporta daca vad ca te faci frumoasa etc singura. Tine minte, lauda de sine nu miroase a bine. Hai pa.

| MyaxD a răspuns (pentru coMpLeT):

Nu ai de unde sa ma cunosti si eu nu am zis ca alte fete sunt, citez: ne-amabile, ne-dragute. Eu am dat doar un exemplu, pot sa pun intrebarea si la persoana a 3-atongue "De ce alte fete dragute nu sunt suportate de alte fete?" Uite,din raspunsul tau inteleg ca faci parte din categoria aia de ofticate,care atunci cand vad o fata slaba si frumoasa,se fac verzi de invidiebig grin Ok,eu sunt urata,dar vad ca alte fete frumoase nu sunt suportate de altele. Si inca ceva foarte important,nu orice fel de fete sunt invidioase pe fetele frumoase-ci alea care Vor sa fie frumoase,se machiaza, tin cure de slabire, etc. Intelegi? P.S.-Niciodata nu m-am laudat singura, asta e o exceptie. Si din nou, e doar un exempluhappy

| AnnaAnnne a răspuns (pentru coMpLeT):

Ai dreptatehappy si MyaxD miss perfectele n.au ce cauta pe TPU sa se laude de perfectiunea lor, fetele "mai urate" nu te suporta deoarece te crezi miss perfectiune si crede.ma nu e placut sa o auzi pe una cum isi insira in fiecare zi calitatile
Descrierea ta: laudaroasa, frumoasa, fitoasa, neplacuta, draguta, rautacioasa si amabila.Calitatile care te descriu de bine au fost adaugate din descrierea ta despre tine ca nu stiu ce calitati bune ai, cele rele din ce am citit mai sus si am putut sa-mi fac o parere despre tine, crede.ma ca nu e vina lor ci a ta, as putea sa.ti fac o descriere care sa.ti placa doar ca sa-mi dai o biata de fundita, dar te.as minti si nu sunt genul de persoanahappy nu te supara pe mine ti.am spus doar parerea mea si sper sa te schimbihappy

| MyaxD a răspuns (pentru AnnaAnnne):

Doamne,vad ca unele au inteleg gresit de tot intrebarea! E Doar Un Exemplu! Si cunosc o fata foarte frumoasa si contrar prejudecatilor si parerilor oamenilor cu un singur neuron, da, e foarte desteapta! happy

| AnnaAnnne a răspuns (pentru MyaxD):

N.am spus ca fetele frumoase nu sunt desteptelaughing doar ca voi faceti niste diferente, sa nu.mi spui ca nu i.ai spus niciodata unei fete mai tocilare sau mai urate "Tu te.ai uitat azi in oglinda, uita.te cum arati?!" Poate ca ia.i spus intr.un alt mod, dar crede.ma aigur faci tu diferente fara sa.ti dai seamahappy

| missoriginal a răspuns (pentru AnnaAnnne):

Mai dar rele si invidioase mai sunteti...
Mai bine ma opresc aici, pariu ca imi ve`ti sari toate in cap...laughing

| AnnaAnnne a răspuns (pentru missoriginal):

Buna idee opreste. Te, nu. Mi sta in fire sa fiu invidioasa pe cineva pe care nici nu cunoschappy doar m. A suparat descriera pe care ti. Ai facut-o care nu contine niciun defect

| missoriginalitate a răspuns:

I-ai dat fundita celei care tea sustinut si te laudat dar tu nu i-ai dat fundita celei care spune ca te lauzi si ca te dai mare.stai linistita stiu despre ce vorbesti cu gelozia si eu am niste colege care nu ma suporta finca sunt mai slaba decat iele si pentru ca am parul mai ingrijit si mai natural decat iele.ele sunt dusmanele mele finca imediat cand ma lauda cineva ca sunt frumoasa ele spun catre persoana acea :-noi nu suntem frumoase? infine gelozia asta strica prietenia.dar totusi nu pre imi plac fetele care se lauda asa dar infine si eu mam laudat putin.

| kamael a răspuns:

Myaxd,Cred ca astea ti-au vazut poza de la avatar si au vazut cum arati :O si s-au gandit sa te faca cu ou si cu otet! Doamne! Eu nu stiu daca esti fitoasa sau daca esti vreo ipocrita.
Eu sunt baiat si am observat si eu comportamentu asta la multe fete care sunt invidioase pe altele mai frumoase! Ce sa zic..asta e latura umana!

| MyaxD a răspuns (pentru kamael):

Aha....si te rog, poti sa dai cateva exemple de "metode" prin care isi manifestau ciuda?big grinlaughing

| kikidulcik a răspuns:

Mie sincer mi se pare, poate doar mi se pare...ca intrebarea asta nu are nici un rost pe TPU.

| MyaxD a răspuns (pentru kikidulcik):

Normal,ma asteptam la astfel de intrebari din partea invidioaselorlaughing

| coMpLeT a răspuns (pentru MyaxD):

Un astfel de raspuns arata cum esti de fapt.

| missoriginal a răspuns (pentru kikidulcik):

TPU este un site in care se pun intrebari si se dau raspunsuri...
Nu inteleg de ce aceasta intrebare nu ar fi potrivita