| RealLife a întrebat:

Intrebare pentru fete: la scoala mergeti in fiecare zi cu alte haine? eu voi fi acum clasa a 8-a si mi-am schimbat garderoba.inainte eram mai baietoasa...si atunci purtam o pereche de blugi o saptamana. si o bluza 2 zile...cum ar trebui sa fac? pentru ca eu zic ca e exagerat sa-mi iau in fiecare zi altceva.

Răspuns Câştigător
| AndraKame a răspuns:

Nu,nu trebuie sa ai o tinuta in fiecare zi.Dar poti sa le alternezi.De exemplu ai puratat o tinuta in prima zi de scoala, in a 2-a porti alta tinuta, iar in a 3-a o porti pe cea din prima zi si tot asa.Nici nu ai cum sa detii cate o bluza si o pereche de blugi pentru fiecare zi din calendar, dar poti fi creativa si poti crea mai multe tinute flosind 2-3 perechi de blugi si cateva bluze si sa le schimbi intre ele.De exemplu : bluza puratata la blugi nr.1 sa o porti peste 2-3 zile la blugii nr. 2 s.a.m.d. Sper ca te-am ajutathappy.

7 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

In fiecare zi trebuie sa schimbi macar ceva,macar o esarfa sa pui in plus sau in minus,o floricica, o brosha, parul prins altfel sa fie ceva diferit altfel cand o sa intri intr-un conflict cu unul din colegii de clasa cu siguranta vor rade de tine ca vii toata saptamana cu aceleashi haine.

| Angiutssa a răspuns:

De obicei evit sa merg la scoala cu aceeasi bluza 2 zile la rand, dar asta nu inseamna ca nu pot sa o iau pe mine de 2 sau de 3 ori pe saptamana.De exemplu,daca ma imbrac cu o bluza luni, pot sa o port si miercuri si vineri, daca imi place foarte mult.La blugi nu prea tin cont,pot sa-i iau si o saptamana, si 2, 3, 4 zile la rand.

| illydiamond a răspuns:

Presupun ca toata lumea are 3-4 tricouri, 4-5 bluze, 1-2 perechi de blugi, o pereche de balerini si una de tenesi sau adidasi. Geaca toata lumea are una, desi sincer eu sunt o fanatica laughing adica de exemplu eu am 7, toate diferite (geci de toamna zic, care pot fi purtate si primvara ). Daca ai acest minim te descurci cu siguranta. Daca porti aceeasi pantaloni 2 zile la rand nu are nimic, dar nu purta niciodata aceeasi bluza/tricou 2 zile la rand! :*

| BitterSoul a răspuns:

Pai blugii ar trebui si ei purtati vre 3 zile si apoi bagati la spalat.Bluza doar o zi, pentru ca transpiri... Daca speli bluza si o iei si a 2 a zi nu cred ca este vreo problema...

| Andy7 a răspuns:

Poti sa te imbraci ca Eva smug

| CristinaKti a răspuns:

Pai nu trebuie neaparat blugii sa-i schimbi in fiecare zi poti purta o pereche intr-o zi si sa-i asortezi la un tricou in a doua zi poti sa-i asortezi la o bluza si tot asa :p

| Mihai_Valcu_1999 a răspuns:

Ce? La mine la scoala ne trimite acasa daca venim in blugi. Sunt singurul de la o scoala cu uniforma?