| Spotlight13 a întrebat:

La scoala nu ne lasa sa purtam bluze de orice culoare (negre, verzi, roz, mov) si ne lasa numai in bluza alba si blugi, fusta.As vrea sa stiu daca de la clasa a 5-a incolo se pot purta haine de orice fel

3 răspunsuri:
| FunnyMoment a răspuns:

Nu,abia la liceu vei fi putin mai libera.Bluza alba e obligatorie peste tot, de fapt chiar si la liceu probabil vei avea uniforma, adica camasa/bluza alba si cravata. Oricum ai maxim 11 ani, nu ar trebui sa te intereseze cum te imbraci, curat sa fie.

| tania_5982 a răspuns:

Buna. Eu sunt la scoala foarte buna. Nu avem uniforma, dar nu avem voie cu maieuri, fuste scurte, si alte piese de vestimentatie indecente.

| Tina03 a răspuns:

Depinde de scoala. Sunt care au uniforma obligatorie, sunt unde poti sa te imbraci cu orice decent.