| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete si femei. Am puf pe piept si abdomen, iar de la buric in jos am par. Se vede urat. Cum as putea scapa de el definitiv? As incerca cu lama dar imi este frica sa nu se îngroașe firul si sa nu apara par unde am puf. Credeti ca e mai bine sa ma epilat cu ceara? Doare tare? As lua si puful de pe piept dar ma gandesc ca doare si poate imi "traumatizeaza" sânii. Astept detalii de la cele care au încercat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vei folosi lama firul de par ti se va ingrosa si indesi. Iti spun din experienta proprie. De preferat ar fi sa te epilezi. Doare la inceput, dar te obisnuiesti.
Legat de piept, de preferat ar fi sa nu folosesti lama si mai ales sa nu te epilezi in zona aceea. Daca firele se cam observa si arata inestetic, ai putea folosi penseta. Este cam cea mai ok solutie, dupa parerea mea.

3 răspunsuri:
| mirceakitsune a răspuns:

Lol ba, eu sunt baiat si n am par din ala

| Denyyy10 a răspuns (pentru mirceakitsune):

Bine punctat "băiat".

| Stella66 a răspuns (pentru mirceakitsune):

Seman putin cu tata. Nu te gandi ca e par mult ca la barbati. Sunt cateva fire negre inestetice