| anonim_4396 a întrebat:

Daca pana acum m-am epilat in zona inghinala numai cu lama, pot sa ma fac cu ceara? Imi e frica ca atunci cand merg la cosmeticiana o sa-mi spuna ca e firul prea gros si nu se poate.mersi pentru raspunsuri:*

5 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Te poate face nu e problema

| EUSIATIT a răspuns:

Nu e pb mergi fara grija chiar daca e firu gros te poate epila. sau fate acasa tu cu ceara sau cu folii. nu i pb

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Du-te...In cel mai rau caz o sa-ti zica ce ai zis si ai s-o vezi pentru prima si ultima oara...si ce? doar n-o sa te bata ca te-ai epilat cu lamalaughing
Dar sunt sigura ca totul o sa fie oktongue
Da` o sa doarabig grin
Bafta >big grin

| ottovintila a răspuns:

Inlaturarea parului cu lama se numeste ras sau barbierit. Acestea precum si crema nu actioneaza decat la suprafata. Epilatul presupune inlaturarea parului din radacina (cu tot cu radacina) Pentru epilatoare profesionale vizitati Total Pro Beauty http://www/tpb.ro

| ottovintila a răspuns:

Inlaturarea parului cu lama se numeste ras sau barbierit. Acestea precum si crema nu actioneaza decat la suprafata. Epilatul presupune inlaturarea parului din radacina (cu tot cu radacina) Pentru epilatoare profesionale vizitati Total Pro Beauty http://www/tpb.ro Barbieritul sau rasul parului nu face decat sa inmulteasca parul si sa il indeseasca. Exemplu este fata barbatilor care se barbieresc. Epilarea este singura care slabind radacina va slabi si firul de par crescand din ce in ce mai putin in timp