| Iamforfun a întrebat:

Intrebare pentru fete: voi la cat timp va vopsiti parul? La o luna sau mai rar?

Răspuns Câştigător
| Georgiana_1584 a răspuns:

Pai depinde, daca ai parul vopsit blond deschis radacinile trebuiesc vopsite la o luna o luna si, deoarece se cunosc urat plus ca nu iti va mai iesii la fel culoarea va avea alta nuanta. Daca esti vopsita brunet atunci poti si la 3 luni ca nu se va observa asa tare diferenta tongue

6 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

O luna si ceva.sunt vopsita mult mai deschis decat culoarea mea naturala si nu imi place sa mi se vada radacinile crescute, arata foarte urat. daca iti ingrijesti parul cu produse specifice tipului tau e par nu vei avea probleme cu par ars si varfuri despicate, sau cu caderea parului. eu folosesc un ser de la gerovital ( aveam varfurile foarte arse chiar si dinainte sa ma vopsesc, si de cand il folosesc aproape ca nu mai am varfuri despicate). poti incerca si masti pentru caderea parului si masti pentru par vopsit. functioneaza! mai poti folosi si seruri pentru regenerarea parului. daca vrei sa ai un par ingrijit si sanatos atunci cand ti-l vopsesti trebuie sa ai putina grija de el; parul vopsit necesita mai multa ingrijire. pup:*

| MihaelaDart a răspuns:

Din 3 in 3 luni, ma vopsesc cu henna (vopsea biologica din plante).

| Biank_7620 a răspuns:

Nu mil vopsesc tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu ma vopsesc, dar cel mai bine ar fi ca parul sa fie vopsit o data la 7 saptamani, nu mai des, deoarece substantele din vopsea pot duce la diferite complicatii(printre care chiar si cancer).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 3 luni doar partea care a crescut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai rar laughing` doar nu o sa. l vopsesti dp` fiecare luna. cand consider` ca nu se mai vad suvitele` laughing il vopsesc. :d