| AlexutzaDragutza a întrebat:

La 1.60, 12 ani ce greutate ar fi cea mai normala?

Răspuns Câştigător
| Mebutterfly a răspuns:

50 de kilograme. Si ca sa stii pe viitor din inaltime scazi 10 si ramai cu cate kg ar trebui sa ai. De exemplu daca ai 1, 80 faci 80-10 si ar trebui sa ai 70 de kg happy primesc fundita?

10 răspunsuri:
| Baby a răspuns:

@ toti care ati zis ca se scade 10 din inaltime, nu-i adevarat.
are 12 ani, masuratorile alea se fac cand corpu nu mai se dezvolta, nu mai creste, pe la 18-19 ani.
acum tu ar trebui sa ai vreo 40 kg.:*

| ralucaralu a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu ceea ce a spus Nadine. Cred ca 50 de kg ar fi mult. 50 si ceva de kg ar trebui sa aiba cele cu 1.70.Eu am 1. 61 si am 41 de kg. Si nu par foarte slaba. Sunt normala. Intr-adevar si eu am auzit ca trebuie sa scadem 10, dar nu sunt de acord si mai multe persoane au spus acelasi lucru. O colega are 1. 62 si 48 de kg si e cam plinuta. Depinde si de persoana, de greutatea oaselor. Oricum, la 12 ani esti in crestere si corpul tau se va schimba. Fie este mai plinuta, fie esti mai slabuta, mananca sanatos, fa sport si bea multa apa. Succes!

| Xonia a răspuns:

Depinde de inaltime

| Caty_9264 a răspuns:

Kam 50 kg...

| adriangabor92 a răspuns:

5o kilograme

| Casandra a răspuns:

48 sau 50

| AmberMyth1 a răspuns:

Salut! La 12 ani si 1. 60 inaltime, cred ca cea mai buna greutate ar fi intre 43-48.winking

| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

La 12 ani sa aiba 50 de kg? Voi ganditi? Mama la 36 de ani are 65straight facetu vreo 40 de kg trebuie sa ai si nu te lua dupa ce zic astia cu -10 din inaltimestraight facedaca la 12 ani are 50, la 16 cat are ma? 80?straight face

| FulgerMQ a răspuns:

Eu am tot 12 ani si am 1, 65 inaltime greutate 43kg sunt cam slab big grin, dar normal la inaltimea ta ar trebui sa ai in jur de 44, 45 kg. 50 in nici un caz deja esti prea marewinking. funda?

| Ada_3052 a răspuns:

Buna! De obicei greutatea normla trebuie sa fie cu 10 mai mica de cat inaltimea ta. Ai 1. 60 ar trebui sa ai 50 kg.
pop! pa pa.