| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
La 1.60-1.65, ce greutate trebuie sa avem si de ce?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din cauza țesutului osos care "duce" o greutate, noi oamenii trebuie să avem cu minus 10 din înălțime.
50-55 de kilograme.
Pa, pa.

| Carmen100 a răspuns:

Sall! Intre 40-45kg(minim) si 60 kg(maxim), deci vreo 50kg ar fi tocmai bine. Trebuie sa ai cu 5-15, maxim 20 kile kg mai putine decat inaltimea...te'ai prins tu. Eu am 1.50 si 35 de kilelaughing Deci cam slaba.

| girl00 a răspuns:

Pana-n 50 kgbatting eyelashes

| baddgirl a răspuns:

Hey
La 1.60 pentru a avea corp atletic trebuie sa ai 55 kg, iar pentru a avea corp de fotomodel trebuie sa ai 50 kg.
Iar daca ai 1.65, trebuie sa ai 60 kg pentru corp atletic, iar corp de fotomodel trebuie sa ai 55 kg.Acum depinde foarte mult daca ai masa osoasa grea, daca ai masa musculara mai dezvoltata etc.Dar cam cu 5-10 kg in minus fata de inaltimea avuta happy

| NCN a răspuns:

Da pe acolo 45-55 hai sa fie 60kg maxim acum depinde si de anisorii tai.

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Indicat e sa te simti bine in pielea ta, nu sa te chinuiesti sa te mentii la o anumita greutate.

| TheFuture a răspuns:

Buna, deci daca esti fata ex ai 1.60 trebuie sa ai 50kg daca esti baiat si ai 1.60 trebuie sa ai 60 kg (minim) daca ai putin peste nu-i nic. Sper ca te-am ajutat (asa este) nujt dc eu am 1.80 si am 87 kg dar merg sa sala de 3 ani tongue poti avea 1.70 si 60 kg si sa ai grasime pe tine nu depinde neaparat big grin

| anonim_4396 explică (pentru TheFuture):

Atat de greu e sa-ti dai seama ca sunt fata?

| AlexTd77 a răspuns:

Salut! Daca esti fata, o greutate normala ar fi intre 45-55 de kg. Dar eu merg pe prinicipiul ca ar trebui sa avem greutatea la care ne simtim bine. happy

| DiamondsShine a răspuns:

Ar trebui să ai cam 50-55 kg. ★

| florydyana a răspuns:

In jur 50 kg deoarece daca ai in jur de 45 kg esti prea slaba si ai sanse sa
ai anemie