| anonim_4396 a întrebat:

La 14 ani pot sa ma dau cu crema hidratanta ca am pielea uscata si aspracrying? dar cu fond de tenbig grin?

9 răspunsuri:
| deea_1980 a răspuns:

Crema, da.Fond de ten in nici un caz. O sa imbatranesti mai repede, daca te dai cu fond de ten.Doar nu ai vrea ca sa arati ca o baba la 30 de ani.

| Aliyaa a răspuns:

Normal ca da.si eu ma dau creme hidratanta face bine pieli iar fondul de ten doar daca ai nevoie sa maschezi anumite defecte(cosuri, pistrui.):d

| denisa0906 a răspuns:

Pai de putut poate si un copil de 3 ani intrebarea e daca are efecte negative nu?happy pai nu stiu eu nu folosesc... fondul nu afecteaza daca ai tenul curat fara impuritati ale pielii happy iar crema hidratanta nu stiulaughing love struck

| doraz a răspuns:

Atata timp cat te demachiezi...nu,dar mai bine te dai doar cu o crema hidratanta si lasi balta fondul de ten.este c-am timpuriu dupa parerea mea.

| Adela_9686 a răspuns:

Poti sa folosesti linistita, cel mai indicat e nivea, iar peste aplici un fond de ten, unul indicat pentru pielea ta

| Doa'Do a răspuns:

Cremele sunt bune la orice varsta! Mai ales daca ai pielea uscata.
Iar fondul de ten e bun pentru a ascunde anumite defecte ale fetei, dar daca ai cosuri, dandu-te cu fond de ten acestea se pot inmulti.
De preferabil cu fond de ten sa te dai doar la o petrecere sau la o intalnire happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa te dai cu crema insa te sfatuiesc sa nu te dai cu fond de ten ca iti usuca un pic pielea(asa stiam). De preferabil cu fond de ten sa te dai doar la o petrecere sau la o intalnire

| angel_5676 a răspuns:

Cu fond de ten nu, nu e cazul, dar cu crema da te poti da!

| ashley_1152 a răspuns:

Buna! Eu am 15 ani si le folosesc pe ama2, poti si tu daca vrei