| Dyana_8626 a întrebat:

La ce ajuta ciresele? a venit vara si. mananc multe big grin Dau fundiitssssaaa mareeee kiss :X:X

5 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Buna.scad colesterolul,previn guta,reduc riscul de aparitie a cancerului,ajuta la slabit,sunt bune si pentru tegumente, piele, sunt bune pentru digestie.

| babylove a răspuns:

Ciresele, beneficii aduse organismului

Ciresele sunt unele dintre cele mai iubite fructe de catre romani. Ciresele rosii contin antocianine, antioxidanti puternici care reduc riscul aparitiei bolilor de inima.
Datorita continutului bogat in substante active, ciresele remineralizeaza organismul, favorizeaza digestia, limiteaza procesele inflamatoare, favorizeaza transpiratia, amelioreaza starile febrile, previne sau elimina procesul gripal

| Damasc a răspuns:

Contin destul de multe proteine, mai ales daca au si carne laughing