| carminaburana43 a întrebat:

La ce e bun masca de miere de albine cu galbenus de ou, in alta ordine de idei ce masti de ten pot prepara acasa cu mierea si cu galbenusul de ou.

Răspuns Câştigător
| alina_4026 a răspuns:

Eu folosesc masca de miere cu albine dar fara ou.Imi face parul mai stralucitor si neted. Mie imi ajuta. Iai 2 linguri mari de miere si pui putina apa fierbinte si amesteci bine pina se dizolva apoi iti uzi parul si tii 4-6 min mai apoi il speli cu sampun. Iar masca cu ou si miere se foloseste pentur fata cind tenul este uscat.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mierea de albine cu gălbenuș de ou nu știu la ce ajuta dar masca cu miere de albine și albuș de ou bătut spuma și un pic de ulei de floarea soarelui e foarte buna pentru pielea uscata.

| biacool a răspuns:

Masca aceasta e si pentru par, pentru indesirea parului. Amesteca cu ulei de floarea soareui. E foarte bun.