| anonim_4396 a întrebat:

Buna as vrea sa folosesc o masca pentru caderea parului care contine:
-ulei de ricin
-ou
-zeama de lamaie
-miere de albine

Am combinat eu astea ca am vazut mai multe masti da unele nu contineau zeama de lamaie altele da si as vrea sa folosesc una in genul asta.
Vreau sa-mi spuneti cantitatea la fiecare.
Va rog
Deci cate linguri de ulei de ricin(banuiesc ca nu trebuie toata sticluta folosita odata, si ce trebuie de la ou, galbenusul sau albusul? ca la unele era numai cu galbenus la une numai cu albus, iar la unele oul intreg, pentru ca scria ca galbenusul ii da stralucire, iar albusul impiedica ingrasarea. deci cred ca e mai bine oul intreg)
Va rog sa va spuneti parerea in legatura cu oulbig grin.si cantitatea care trebuie

2 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Citeste aici: http://anka-flame.iblogger.org/? tag=par

| pantera2011 a răspuns:

Mah eu asa stiu ca 3-5 linguri de ricin 2 galbenusuri crude putina zeama de lamaie(pentru deschiderea culorii parului adica sa-ti fie mai blond parul) si miere 5-7 linguri. Dar eu mai stiu una 3 galbenusuri de ou 1 banana mai mare zeama de portocale si mai era ceva dar nu-mi amintesc... dar stiu ca a fost foarte bun