| anonim_4396 a întrebat:

Salut cine stie niste masti de par(deteriorat)am folosit miere de albine, galbenus de ou, dar tot degeaba, am luat si tratament de la gerovital plant dar nimic. funda si multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De parul deteriorat nu scapi decat prin tunderea varfurilor.Tratamentele si mastile pentru par previn doar deteriorarea acestuia si-i imbunatatesc aspectul,redandu-i stralucirea naturala. Cele mai bune masti, din punctul asta de vedere sunt mastile cu ulei de masline(de preferat), sau de ricin. Poti folosi cele doua uleiuri in combinatie.De asemenea,le mai poti combina cu galbenus de ou sau miere(sunt la fel de eficiente, in schimb, si simple). Masca se face de 2-3 ori pe luna.Numai bine.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dar tu l-ai tuns?
Partea deteriorată numia cu foarfeca se scapă. Măștile au rol preventiv, nu reparator.
Pa, pa.

| ellamarin a răspuns:

Poti citi aici despre tratamente naturiste pentru parul deteriorat http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-ingrijirea-parului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scz vroiam inteligent nu stupid